Komentar 16. kola IV. HNL-a: Zagorskim klubovima samo jedan bod

Zagorski klubovi neće po dobrom pamtiti 16. kolo IV. HNL-središte A. Od mogućih 15 osvojili su samo jedan bod, a osvoj

Zagorski klubovi neće po dobrom pamtiti 16. kolo IV. HNL-središte A. Od mogućih 15 osvojili su samo jedan bod, a osvojio ga je Zagorec kod Ponikvi. Krapinčani su bili bolja momčad, vodili s 1:0, a onda su u samoj završnici utakmice primili izjednačujući pogodak.

Zabočka Mladost do 70. minute je u najmanju ruku bila ravnopravan protivnik, a onda je neobjašnjivo pala i u 20 minuta primila čak četiri komada, koja su je gurnula četiri mjesta niže na ljestvici, pa je Mladost sada peta.

Tondach je uvjerljivo poražen iako je imao šansu za preokret, no Krsnik je kod rezultata 2:0 promašio kazneni udarac, a s druge strane Trampus ga je iskoristio, pa su se Bedekovčanci kući vratili praznih ruku i s tri pogotka u mreži.

Novi lider Trnje minimalno je, ali sasvim zasluženo uzeo bodove Poznanovcu, a Klanjec je u utakmici punoj preokreta ostao praznih ruku kod kuće protiv Ogulina. Prvu domaću pobjedu konačno je ostvarila i Trešnjevka i to protiv Kustošije.

Do sada su zeleni s Grabe četiri puta slavili u gostima. Oslabljeni ZET morao je čupati bod protiv uvijek neugodnog Ilovca, dok je u zagrebačkom derbiju Špansko bilo bolje od Dubrave.