Elkom kup Ivanec: Subota donijela najbolji nogomet do sada

Subota je donijela novih osam susreta, dva u veteranskoj i šest u seniorskoj konkurenciji, s novim obiljem zanimljivih a

Subota je donijela novih osam susreta, dva u veteranskoj i šest u seniorskoj konkurenciji, s novim obiljem zanimljivih akcija, lijepih golova, rezultatskih neizvjesnosti, iznenađenja, ali i nervoze, dosta prekršaja, te žutih i crvenih kartona.

Ukratko, najbolji nogomet viđen do sada na Elkom kupu Ivanec 2011. i svi koji vole nogomet, a odustali su od dolaska u dvoranu radi snijega i(li) hladnoće, mogu žaliti za tom odlukom.

Po igri i po prilikama sa obje strane, Regionalni industrijski sindikat Tvornice obuće Ivančica zasluženo je slavio protiv momčadi Sport za sve Čret, koja je također pružila dobru igru, a možda i najbolja utakmica dana bila je između MV Autodijelovi i Trgovački centri Lexi. U njoj se vidio i najljepši gol, onaj Tomice Benkusa iz klenovničke momčadi, a isti je igrač potvrdio pobjedu svoje momčadi još jednim efektnim golom u samom finišu susreta.

Zanimljiv nogomet s puno izglednih prigoda s obje strane ponudili su veterani Ivančice i Zagorca, a bolju igru momčad iz Krapine materijalizirala je trima zgodicima, te nagovijestila ozbiljnu kandidaturu za visok plasman u veteranskoj konkurenciji.

Cvetlin i Caffe i noćni bar Inferno ponudili su vrlo tvrd susret, bez prevelikih prigoda u prvom dijelu, tek nešto otvoreniji u drugom dijelu, a golovima Marijana Hrgara pobjednik je odlučen do sredine nastavka.

Caffe bar Gool zasluženo je pobijedio Rimini, osiguravši pobjedu već u prvih 20 minuta golovima Buhina, te dva puta Anela Kocijana. Pobjeda je mogla biti i veća, obzirom da su 'goolovci' pogodili dvije prečke i tri stative, ali isto tako, mogli su igrači Riminija postići koji gol, jer su u nastavku susreta igrali puno bolje, pogodili dvije stative, te promašili nekoliko izglednih prigoda.

Izrazito zanimljiva, ali i krajnje nervozna bila je utakmica između Sportske udruga Gornja Šemnica i Lukavčan '78 & Geoput, u kojoj je bilo dobre igre, mnoštvo prigoda, ali i dosta prekršaja uz dva crvena kartona za Lukavčan '78 & Geoput, koji je zakazao u realizaciji i igrao dosta lošu obranu, što baš i nije karakteristika za ovu momčad. Što, dakako, nimalo ne umanjuje pobjedu Sportske udruge Gornja Šemnica, staloženije i mirnije momčadi, koja se u ključnim trenucima pokazala još i zrelijom i zasluženo pobijedila.

Iznenađenje dana priredili su igrači Radio Maxa, koji su pobijedili Hudek Trgotrans, momčad koja je slovila kao favorit 'na papiru', ali to nije dokazala i na parketu. Već u prvom dijelu Radio Max je riješio susret, povevši sa 3:0, da bi u nastavku Šivak smanjio njihovo vodstvo, Cerovčec pogodio dvije stative, no golom Ivice Patrčevića susret je bio odlučen. Do kraja je Novak tek smanjio rezultat.

Borbeni i igrački dopadljivi mladići iz Lepoglave u prvom su dijelu bili bolji takmac od krapinskog Aso Ponosa, što su i materijalizirali golom Marka Žuličeka. No u nastavku su Krapinčani preuzeli inicijativu i zahvaljujući iskusnom Marku Marjanoviću, dvostrukom strijelcu, ali i teškoj pogrešci lepoglavske obrane kod 1:1, zasluženo odnijeli sva tri boda.

Rezultati:

Regionalni industrijski sindikat Tvornice obuće Ivančica - Sport za sve Čret 5:1 (1:0)
MV Autodijelovi – Trgovački centri Lexi 1:3 (0:2)
NK Zagorec – NK Ivančica 3:0 (1:0)
MNK Cvetlin – Caffe i noćni bar Inferno 0:2 (0:0)
Caffe bar Gool – Rimini 3:0 (3:0)
Sportska udruga Gornja Šemnica – Lukavčan '78 & Geoput 5:1 (3:0)
Radio Max – Hudek Trgotrans 4:2 (3:0)
ASO Ponos – NK Lepoglava 3:1 (0:1)