2. ŽNL: NK Milengrad jesenski prvak

Nogometni klub Milengrad jesenski je prvak u 2. ŽNL Krapinsko-zagorske županije. U posljednje kolo momčad je ušla sa jed

Nogometni klub Milengrad jesenski je prvak u 2. ŽNL Krapinsko-zagorske županije. U posljednje kolo momčad je ušla sa jednim bodom prednosti ispred Vatrogasca iz Brezove, a prvo mjesto je i sačuvala uvjerljivom pobjedom od 6:1 protiv posljednje plasirane momčadi NK Lobor.

Domaćini su već od samog početka krenuli ofenzivno te se mreža gostiju prvi put tresla u 3. minuti, a strijelac za 1:0 je bio Marko Vidak. Na 2:0 povisuje Boris Švigir u 27. minuti, a strijelac trećeg pogotka bio je Goran Kulji u 31. minuti. S tim se rezultatom ujedno otišlo na odmor.

Dominacija domaćih krenula je i odmah na početku drugog poluvremena, pa tako već u 50. minuti Tomica Koledić povisuje na 4:0. Kako je drugo poluvrijeme odmicalo, tako je i sve jače padala kiša koja je bila i jedan od uzroka čestih pogrešaka u obrani gostujuće momčadi, te je ujedno skliska i brza lopta otežavala posao gostujućem vrataru čija su vrata bila pod stalnim napadima domaće momčadi.

U 69. minuti se Boris Švigir drugi puta upisuje u strijelce i čime rezultat postaje 5:0. U završnici utakmice vidjeli smo još dva pogotka; Danijel Posavec povisuje na visokih 6:0 u 81. minuti, a počasni pogodak za gostujuće postiže Dragutin Malečić u 83. minuti čime je rezultat postavio na konačnih 6:1.

Važno je i spomenuti izuzetno korektnu igru obje momčadi o čemu dovoljno svjedoči činjenica da obostrano nije bilo niti opomenutih niti isključenih igrača. Na kraju samog izvještaja bih spomenuo i sudačku trojku koja je odlično obavila povjerenu im dužnost.

Inače, iako se NK Milengrad od ponovnog osnutka natječe tek četvrtu sezonu, već je i u mlađim uzrastima postigao zapažene uspjehe. Tako je u prvoj natjecateljskoj sezoni 2006/07. viši rang izborila selekcija mlađih pionira (koja se od ove sezone zbog pomanjkanja djece nažalost ugasila), u drugoj sezoni juniorska momčad, a prošle sezone je i momčad starijih pionira izborila ulazak u 1. ŽNL.

Velike čestitke seniorskoj momčadi na jesenskom naslovu te puno sreće u proljetnom dijelu prvenstva.

2. ŽNL KZŽ, 9. kolo, 08.11.2009., 14:30 h

NK Milengrad – NK Lobor : 6-1 (3-0)

Budinščina, igralište NK Milengrad, gledatelja: 50

Suci: Ognjen Latinović (Zabok), Zvonko Mrkoci (Poznanovec), Dragutin Bivol (Oroslavje)
Delegat: Zdravko Brlek (Marija Bistrica).

NK Milengrad: Bručić (od 77. Posavec), Margetić V., Dugan (od 78. Margetić M.), Posavec, Mrnjavac A., Čavec, Švigir, Kranjec (od 77. Mrnjavac D.), Kulji, Vidak, Koledić (od 75. Ožeg)
Trener: Stjepan Strahonja

NK Lobor: Stažnik, Tadić, Petrinec, Šeremet D. (od 65. Zaplatić), Smetiško, Šeremet I., Malečić, Rizman, Petrovečki, Krajnik, Rihtarić
Trener: Zdravko Šeremet

Još članaka iz "Nogomet"

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski u Istri, Hrvatskom primorju, Gorskom kotaru, Lici i dijelu Dalmacije. Mogući su odroni. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama te održavaju sigurnosni razm...