15.kolo 4. HNL Središte „A“ Zagorec – Zet 2:2 (1:2): Revija promašaja

U zadnjem 15. kolu u Krapini ništa novo, još jedan razočaravajući rezultat uz ipak ne može se reći, slabu igru. Neefik

U zadnjem 15. kolu u Krapini ništa novo, još jedan razočaravajući rezultat uz ipak ne može se reći, slabu igru. Neefikasnost po tko zna koji put u ovom prvenstvu kriva je za izgubljene bodove.

Tragičar je ovaj put Nikola Štrok, koji od svojih pet izglednih prilika nije realizirao niti jednu, neraspoložen kao strijelac je bio i Marjanović, kao i Mario Malarić koji je nesretno pogodio svoju mrežu, te sudjelovao u gužvi (od njega se odbila lopta) kod drugog Zetovog gola.

U prvom dijelu Zet je bio opasan, nakon što su primili pogodak u 3.minuti dominirali su i opasno ugrožavali gol domaćih. Domaći su poveli 1:0 u 3.minuti nakon što je Šemnički osvojio loptu na centru i uposlio Gamileca na suprotnoj desnoj strani. Fino prihvaćenu loptu Gamilec vuče uz desnu aut liniju, te centrira prema golu. Centrirana lopta pada na prečku, golman gostiju Branković loše intervenira, a odbijenu loptu glavom Marjanović šalje u nezaštićenu mrežu. Još par minuta Zagorec dominira, stvara još jednu matnu priliku koju Malarić ne koristi. Odlično poslužen od Štroka, oklijevajući puca u blok i daje naznake za svoj loš dan.

Da nesreća bude veća, uz par katastrofalno loše odigranih lopti, neprepoznatljivo njemu, uspio je i sebi zabiti pogodak. Igrala se 13. minuta kad je ubačenu loptu s lijeve strane od Suneka, nesretni Malarić u pokušaju izbijanja glavom, zakucao u svoju mrežu. Moramo napomenuti da je par minuta prije poravnanja Sunek odličnim udarcem s 25 metar pogodio spoj vratnice i grede. Zet je poveo u 22. minuti, nakon kornera s lijeve strane kojeg je izveo Sunek. Lopta izbijena na drugi kraj šesnaesterca pogađa Malarića u stražnjicu, odbija se do spretnog i sretnog strijelca Markovića, koji pogađa donji lijevi kut domaćeg gola za 1:2. U tih 25. minuta igre, peh Malarića je potrošen, a tada tu nesreću nasljeđuje Štrok, koji u samo par minuta promašuje stopostotne prilike. Prvo u 25. minuti, kad se gostujući branič Gavran okliznuo, Štrok sam ulazi u šesnaesterac iz kosa, te puca pokraj lijeve stative. Samo par minuta kasnije ne uspijeva, nakon centaršuta Gamileca i prsima dodane lopte od strane Marjanovića, poentirati iz neposredne blizine ponovo puca, ovaj put kraj desne vratnice. Par minuta do odmora, odličan udarac gostujuće desetke Dujmovića krajnjim naporom zaustavlja Malogorski.

Nakon odmora na teren izlazi neki drugi Zagorec, probuđeni Kunštek sije paniku na lijevoj strani u suradnji s Marjanovićem, a Štrok nastavlja seriju promašaja (47. i 49. minuta). U 53. minuti ne pogađa i Marjanović nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Malarića. Do poravnanja dolazi nakon akcije Kunšteka i Marjanovića u 62.minuti koji su iznudili korner. Oštro ga je izveo Malarić, a fortuna djelomično vraća dug. Glavom svoju mrežu trese nesretni Gavran, koji je bio najviši u skoku.

Do kraja utakmice prilike za domaće ne koriste Marjanović i neraspoloženi Štrok, a gosti, točnije Lučić prebacuje gredu iz izgledne situacije. Gosti zadovoljni bodom, (moraju i biti nakon toliko promašaja domaćih) iako s par primjedbi na suđenje, zadovoljni napuštaju Podgoru, a domaćinu predstoji period za remont i obnovu očito posrnule ekipe.

Promašaji Štroka, pa kasnije Marjanovića, ranije u prijašnjim utakmicama Poslončeca, jedno lošije i nesr(p)etno izdanje Malarića, stagnacija Kantolića i ostalih mladih nada, neuvjerljiva igra obrane, sve su to elementi za uzbunu ako se želi nešto više.

Najave sad već bivših trenera na početku sezone da će se boriti za sam vrh rasplinule su se vrlo rano, da li zbog pomanjkanja kvalitete ili nečeg drugog, vruć su krumpir u rukama ljudi koji vode klub. Krapinska tradicija i zaljubljenici nogometne lopte, zaslužuju apsolutno više nego što je ovog časa ostvareno (12. mjesto i 16. osvojenih bodova).

ZAGOREC 2 (1)
ZET 2 (2)

KRAPINA,
ŠRC Podgora. GLEDATELJA: 40. SUCI: Dražen Rehorić (Brihovo), Denis Krčevski (Karlovac), Mladen Dujmić (Zagorje Ogulinsko). DELEGAT: Žarko Ivančić (Zabok). STRIJELCI: 1:0 Marjanović (3’), 1:1 Malarić (ag.13’), 1:2 Marković (22’), 2:2 Gavran (ag.62’)