[RUDAR M - IVANČICA] Rudar do tri boda s tri gola

1. ŽNL 21. kolo: Rudar M – Ivančica 3:0

U 21. kolu 1. zagorske lige Rudar iz Mihovljana dočekao je Ivančicu. Pogled na ljestvicu kaže da je to bio susret 12. Rudara i 6. Ivančice, no forma Rudara se iz kola u kolo diže, a Ivančica je nakon vrlo dobrog proljetnog starta upala u malu rezultatsku krizu, pa su u tri kola prije ovog osvojili samo 1 bod. Rudar se pak bori za opstanak i u toj borbi je nedavno stigao da važnih i sigurnih pobjeda protiv izravnih konkurenata Oštrca i Mladosti MB, a u srijedu na praznik rada protiv Inkopa je odigrao 1:1.

Na odmor bez golova

Gotovo nestvarni uvjeti za nogomet u svibnju. Vjetar je stvarao dojam kao da smo i minusu, kiša je dodatno otežavala uvjete, pa nije ni čudo da u prvih 45 minuta nije bilo nekih super izglednih prilika. Domaćin je ipak više imao loptu i više prijetio. Odmah u 2. minuti Lovro Vuk Horvat je nabacio s lijeve strane, a obrana Ivančice nije najbolje reagirala, pa je loptu čekao Nikola Poljak, no spreman je na to Matija Nuli pa izlazi s gola i kupi loptu. U 10. minuti nakon ubacivanja iz slobodnog udarca s desne strane za domaćine, puca Jurica Plukavec, ali preko gola. U 13. minuti po desnoj strani se probio Dominik Martinjak, al je njegov ubačaj obrana Ivančice izbila u korner. Prvi pokušaj gostiju stigao je u 14. minuti, no bio je to jedan bezopasan udarac Roberta Tukača sa 30 metara iz okreta preko gola.

U 15. minuti Poljak je primio jednu loptu na centru, probio se do nekih 20 metara pa pucao, ali Nuli je siguran. Poljak je pucao i u 18. minuti, kada ga je kratko proigrao Nikola Korenić na lijevoj strani, ali ovaj puta udarac odlazi pored gola. U 20. minuti Rudar lijepo iznosi loptu i dolazi pred gol gostiju s desne strane, nakon čega slijedi ubačaj na lijevu i povratak u sredinu gdje u blok puca Plukavec, a odbijenu loptu Korenić šalje preko gola. U 23. minuti drugi pokušaj gostiju, no i ovaj put riječ je o nepreciznom udarcu sa 25 metara, kojeg je autor Dino Dragčević. U 31. minuti Poljak se lijepo oslobodio na lijevoj strani u kaznenom prostoru, no puca u blok. U zadnjih 15 minuta prvog dijela domaćini malo popustili, pa zadnja dva pokušaja bilježimo na strani gostiju. U 43. minuti duga lopta na Dragčevića, koju leđima do svog golmana Gorana Malogorskog daje Ivan Risek. A u 44. minuti duga lopta na Tukača, koji sa 15 metara okrenut leđima puca glavom, ali točno u ruke Malogorskog.

Domaćini u nastavku do sigurne pobjede

U nastavak izvrsno ulaze domaćini u 49. minuti dolaze do vodstva. Slobodan udarac s lijeve strane sa oko 25 metara ali dosta iskosa izveo je Nikola Bobek.  Nitko pred golom Nulija nije zahvatio loptu i ona na drugu stativu odlazi u mrežu za 1:0. A već u 51. minuti na desnoj strani lijepo loptu prima Poljak, rješava se jednog čuvara, puca preko Nulija i pogađa za 2:0. Bobek gotovo s istog mjesta kao u 49. minuti ima još jedan slobodnjak u 54. minuti, ali ovaj puta nabacuje u srce kaznenog prostora, no veće opasnosti nema.

U 62. minuti sve je mogao riješiti Martinjak, kada se našao sam na 10 metara na desnoj strani, no pucao je preko gola. U 76. opet zicer za domaćine. Sam se pred golmanom našao Poljak, ali puca neometan pored gola. No, u 82. minuti Poljak ipak pogađa za 3:0. Iako je promašio bolje prilike, ovaj puta je sjajno pogodio sa ruba kaznenog prostora za 3:0. U 87. minuti još jedan udarac za domaćine uputio je Leon Levak, koji je u igru ušao par minuta prije. Pucao je sa 20 metara s desne strane pred gola. U nastavku Ivančica bez prilika, orijentirana na duge lopte, no protiv jakog vjetra u nastavku nije išlo. Dvije prilike stigle su u samoj završnici. U 89. minuti sam se pred Malogorskim našao M. Jurković, no ubačenu loptu poslao je pored gola, baš kao i Dragčević minutu kasnije. Na kraju sasvim zaslužena i važna pobjeda Rudara, poslije koje se lakše diše. No, realno gledajući, ova ekipa koju na proljeće vodi Robert Varjačić daleko je od potencijala za ispadanje. S druge pak strane, gostima su nedostajala četiri igrača iz prvih 11 (Šumiga, Poljak, Paradi i L. Jurković), no ova izvedba neće umanjiti vrlo dobru sezonu koju Ivančica igra.

Robert Varjačić, trener NK Rudar M:

''Očekivali smo dobru Ivančicu, i ona je bila dobra u prvom poluvremenu. Mi smo u drugom poluvremenu neke stvari promijenili i dobili utakmicu. Čestitam svojim igračima na borbenosti i htijenju i idemo dalje''