Krenulo se s novčanim kaznama za neočišćena poljoprivredna zemljišta!
Poljoprivredni redar za područje Mihovljana podnio je izvješće za proteklu godinu
Na posljednjoj sjednici Općinskog vijeća Mihovljana podneseno je izvješće o provedbi agrotehničkih mjera u poljoprivredi i o mjerama za uređenje i održavanje poljoprivrednih rudina na području Općine Mihovljan za razdoblje 01.01.2019 – 13.12.2019.
69,59% očišćeno
– Uz prijavu građana i vlastitim izlaskom na teren otvoreno je 148 novih predmeta u kojima je obuhvaćeno 252 katastarske čestice (172-očišćene, 80-u postupku čišćenja). Uz novootvorene predmete prate se i stari iz razdoblja 2018. godine. Od ukupno otvorenih predmeta 103 je očišćeno, a 45 je ostalo za očistiti. Realizacija očišćenih predmeta u postocima iznosi 69,59%. Time da od 45 koji su ostali za čišćenje u procesu su realizacije (PP Zlatar Bistrica-promjena adrese i Sud Zlatar-traženje ostavina umrlih vlasnika). Na ukupan broj otvorenih predmeta i poslano je 517 opomena za zapušteno poljoprivredno zemljište, te 72 opomene pred kaznu zbog neodržavanja poljoprivrednog zemljišta. Poslano je 11 obveznih prekršajnih naloga od kojih su 2 naplaćena novčanom kaznom, 4 su očišćena, a ostali su u procesu realizacije – ovrhe – iznio je poljoprivredni redar Kristijan Kunštek.
Opomene
U opomeni su zadani rokovi u kojim je potrebno izvršiti potrebne agrotehničke mjere te obavijest da će se novčanom kaznom kazniti osobe koje ne postupe po dobivenoj opomeni sukladno Odluci o uređenju agrotehničkih mjera u poljoprivredi i o mjerama za uređenje i održavanje poljoprivrednih rudina na području Općine Mihovljan te da će se protiv njih pokrenuti prekršajni postupak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
