Župan Posavec posjetio starije osobe u Gornjem Kraljevcu
Povodom Međunarodnog dana starijih osoba, župan Međimurske županije Matija Posavec i predsjednica Mjesnog odbora Gornji Kraljevec Milena Granatir današnje su poslijepodne posvetili druženju s osobama treće životne dobi.
Međunarodni dan starijih osoba obilježava se u Hrvatskoj i u cijelom svijetu kako bi se naglasilo njihovo značenje u zajednici te umanjio osjećaj izoliranosti i usamljenosti, ali i osigurala životna sredina koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće životne dobi.
Kako je naglasio župan Posavec, ovaj dan se obilježava kako bi se prisjetili doprinosa starijih osoba u izgradnji današnjeg društva te istaknula njihova važnost. „Osobe starije životne dobi nas uvijek dočekaju s osmijehom i otvorenih srca, te zavrjeđuju naše poštovanje i pažnju. Mnogi od njih su skromni, a očekuju da ih se samo posjeti i pita za zdravlje. Godine donose neke promjene, i uloge se mijenjaju. Sada je na nama da brinemo o svojim najbližima u njihovoj zlatnoj dobi.“ zaključio je župan.
U Međimurskoj županiji se kroz programe pomoći i njege u kući kao i organizacijom i dostavom prehrane, objavljenjem kućnih poslova, održavanjem osobne higijene i zadovoljavanje drugih svakodnevnih potreba starijih i nemoćnih osoba, nastoji omogućiti da osobe starije životne dobi duže ostanu u svojim domovima.
Proglašenje Međunarodnog dana starijih osoba datira od 1990. na temelju odluke i Rezolucije 45/106 Glavne skupštine Ujedinjenih naroda, donesene 14. prosinca 1990. godine. Od tada se u svijetu redovito na različite načine i kroz različite aktivnosti u javnosti naglašava važnost starijih osoba kao ravnopravnih članova svakog društva te općenito senzibilizira javnost o izazovima koje donosi starenje.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Teška nesreća u Zagorju: Dvije osobe odvezene u OB Zabok
Tragičan kraj potrage: Nestala Mara pronađena mrtva
Lovci platili mito za dozvole bez ispita: Evo kakve su kazne dobili
Gradonačelnica Zaboka ide u odlučnu izmjenu: 'Naša je dužnost zaštititi građane i njihove interese'
Tragedija: Pronađeno mrtvo tijelo, policija obavlja očevid i traži informacije
Vezda simo dojdite: KUD Mače poziva na koncert
Nesreća u Zagorju: Motociklist (70) pao s motora i odletio u ogradu. Teško je ozlijeđen
Rukometaši i rukometašice Zagorca odigrali nove utakmice
Počinju nacionalni ispiti za školarce, evo detaljnog plana
Zagorje: Nesreća na državnoj cesti, dvije osobe prevezene u bolnicu
Istraživanje otkrilo bogatstvo riba i školjkaša rijeke Sutle
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
