Međimurski ceker promovira Međimurje kao najbolju enogastronomsku destinaciju kontinentalne Hrvatske
U Toplicama Sveti Martin, u tamošnjem kompleksu termi, otvoren dućan i suvenirnica Međimurski ceker u kojem se nude kvalitetni proizvodi naših obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, a naglaskom na ekološkoj proizvodnji, te zavičajnih suvenira Međimurja. Uz bogat asortiman, novi dućan je i turistički infocentar. Međimurski ceker time postoje novi promotor turističkih potencijala našega kraja, promičući Međimurje kao vrhunsku enogastronomsku destinaciju te najbolji izbor za odmor.
Međimurska županija – kao jedina regija u Hrvatskoj te četvrta u svijetu – nosi renomiranu oznaku kvalitete za održivi turizam Green Destination, a s blagom ponude koju naš kraj objedinjuje gosti će se moći upoznati i u infocentru Međimurskog cekera koji je osnovala Irena Novak u svom novootvorenom dućanu. „Otvorenjem ovog dućana ostvarila sam svoj san i to nakon 17 godina rada u turizmu. Koncept turističkog infocentra u dućanu i suvenirnici je prikupljanje i objedinjavanje svih podataka važnih za naš turizam i goste koji posjećuju Međimurje“, naglasila Irena Novak.
Župan Međimurske županije Matija Posavec pozdravio je inicijativu gospođe Novak kao izvrsne promotorice turističkih potencijala Međimurja: „Ovdje svjedočimo sjajnom poduzetničkom pothvatu u koji je ugrađena i ljubav prema zavičaju i njegovoj baštini. Prodajni prostor i infocentar nalaze se na najfrekventnijoj turističkoj točki Međimurja, a 400-tinjak artikala – od unikatnih upotrebnih i ukrasnih predmeta do naših vrhunskih vina i delicija s OPG-ova – zaslužuje upravo takvu prezentaciju“, istaknuo je župan Posavec.
Direktor Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula dodaje da se vrijednost ovoga „cekera“ očituje u činjenici da okuplja naše OPG-ove te im pomaže u plasmanu i prepoznatljivosti proizvoda, a Turističkoj zajednici biva dragocjen partner.
Važnost turističke promocije kraja naglasio je i načelnik Općine Sveti Martin na Muri, Martin Srša rekavši da je Međimurski ceker važan segment u predstavljanju baštine, a zahvaljujući potpori obitelji Irena Novak zasigurno će uspjeti u namjeri da Međimurje gostima i kupcima predstavi u punoj raskoši.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nije sol: Led sa stepenica nestaje za čas uz 1 jeftin sastojak koji imate u kući
Krao gorivo mjesecima: Varao benzinske postaje, šteta skoro 4.000 eura
Mukama je konačno kraj – ova 3 znaka horoskopa konačno ulaze u dugi period sreće i izobilja
Zbog produžnog kabela zapalila se kuća u Zagorju
KOJI ŠOK: Božarov najavio što nas još čeka danas i sutra u Zagorju
Karta Hrvatske se crveni - upaljeni meteoalarmi, evo što kaže DHMZ
Drama na cesti: Led probio vjetrobransko staklo i zabio se u vozačevu glavu
[FOTO] Buktinja u restoranu: Radnik se nagutao dima, prevezli ga u bolnicu
Potpisani ugovori: Općina Bedekovčina dodijelila više od 17.436 eura bespovratnih potpora poduzetnicima
Bivša ravnateljica i sin bivšeg gradonačelnika optuženi da su bolnicu oštetili za oko 150.000 eura
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
