Kinč osebujni osvaja Zagreb
Predstava u tehnici kazališta sjena u Zagrebu gostuje 30. svibnja i 4. lipnja
Jedan od brojnih projekata Ogranka Matice Hrvatske u Mariji Bistrici, predstava ''Kinč osebujni'', nakon pretpremijere i premijere za vrijeme prošlogodišnjeg ''Adventa u Mariji Bistrici'' gostuje u subotu 30. svibnja, s početkom u 19 sati u Dvorani Vijenac, Kaptol 29a.
Prilika je to za sve Zagrepčane, ali i one koji su ovu sjajnu predstavu propustili vidjeti u Mariji Bistrici, da dođu i uživaju u priči o čudotvornim uslišanjima Majke Božje koja u Mariji Bistrici traje već tristo i trideset godina. Riječ je o predstavi u tehnici kazališta sjena, koja priču o čudotvornim uslišanjima Majke Božje Bistričke, priča na sasvim poseban način, a sve po književnom predlošku Petra Berkea iz 1765. godine. Uprizorila ju je amaterska dramska skupina Ogranka MH u Mariji Bistrici pod vodstvom iskusnog redatelja Jovice Šege, a posebna gošća je Marija Husar.
Osim u Nadbiskupskom pastoralnom institutu ''Kinč osebujni'' gostuje i na Festivalu kršćanskog kazališta u Zagrebu koji organiziraju Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca i VERITAS – Glasnik sv. Antuna Padovanskoga, a održat će se od 30. svibnja do 5. lipnja u dvorani Sv. Franje na Svetom Duhu u Zagrebu. Kinč osebujni na programu je na blagdan Tijelova, u četvrtak, 4. lipnja u 20 sati u dvorani Sv. Franje na Svetom Duhu, Sveti Duh 31.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
