BISTRIČKA 'TOPOTEKA': Uspomene nam daju dragocjen pogled u prošlost
Turistička zajednica Općine Marija Bistrica poziva građane da podijele stare fotografije i dokumente, koji će potom svima biti dostupni na marijabistrica.topoteka.net
U sklopu projekta ''Topoteka'', Turistička zajednica Općine Marija Bistrica poziva na suradnju. Listajući stare obiteljske albume, često vidimo više od običnih crno-bijelih fotografija jer nam uspomene daju dragocjen pogled u prošlost. Vjerujemo da mnogi od vas kod kuće posjeduju takve fotografije ili stare dokumente. Biste li bili voljni podijeliti ih s drugima? Potrebno je skenirati ili fotografirati staru fotografiju te uz nju napisati što prikazuje (vjenčanje, krštenje, zabava...), imena osoba s fotografije, mjesto i vrijeme fotografije (moguće i okvirno, npr. 60-ih godina 20. st.), ime vlasnika fotografije i fotostudija zaslužnog za nastajanje fotografije.
Fotografije i stari dokumenti će biti dostupni svima na mrežnoj adresi marijabistrica.topoteka.net. Sve zajedno pošaljite na e-adresu: [email protected] ili fotografije i stare dokumente donesite osobno u Turističku zajednicu općine Marija Bistrica. Cilj ''Topoteke'' je približiti običaje, kulturu i povijest Marije Bistrice kao i lokalnih zaseoka korisnicima virtualnog svijeta. Želja nam je sačuvati vrijedne povijesne materijale od zaborava. Najmlađa ICARUS digitalna platforma - Topoteka - nastala je u okviru co:op projekta kao alat za stvaranje mrežnih arhiva lokalne povijesti i/ili teme s ciljem poticanja čuvanja, istraživanja i promicanja lokalne baštine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Novi detalji užasa: Na terasi obiteljske kuće ubio mladića koji mu je dostavio hranu
Ponedjeljak donosi promjene: Kome stiže novac, a kome ljubav?
Hrabri Zabok pao tek u produžecima
Inker osigurao naslov dva kola prije kraja prvenstva
Mutak zabio za pobjedu
Pala čak 34 gola
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
