Gaj upisao tri boda

U drugom kolu 3. NL centar Gaj ugostio Savu Strmec

U drugom kolu 3. NL Centar Gaj Mače ugostio je na svom terenu Savu Strmec i upisao drugu pobjedu u prvenstvu, 2:0, ostvarivši maksimalan učinak od 6 bodova s četiri postignuta i ništa primljenih pogodaka.

Bio je ovo susret starih znanaca u kojima je Gaj tražio „osvetničku“ pobjedu jer u prošloj sezoni gosti su oba puta upisali pobjedu.

No susret su bolje otvorili gosti i već u 11 minuti imali polupriliku preko Šintića ali je njegov udarac završio za malo pored lijeve stative domaćeg gola. Od tada počinje dominacija Gaja ali istovremeno i vrlo oštra igra oba sastava ponajprije gosta. Njihovi ciljevi osobito su bili Kovačić, Haramustek i Šoštarić koji su stoički to podnosili i vrlo opasno ili proigravanjima ili udarcima po golu prijetili sigurnom Đurđeku. U takvoj agresivnoj igri Gaj je stvarao prilike – 13. minuta Postonjski – glavom pored gola; 28. minuta Šoštarić s 18 metara pogađa okvir gola iznad nemoćnog Đurđeka; 42. minuta Haramustek puca glavom nakon ubacivanja Sambola ali Đurđek čudesno brani; i bilo  je još nekoliko poluprilika ali se na odmor ipak odlazi nedirnutih mreža.

U drugom poluvremenu agresija igrača se smirila te smo gledali malo opuštenije poluvrijeme u kojem je ipak zaiskrilo u 80. minuti između Kovačića i Postonjskog a na kraju je ni kriv ni dužan žuti karton dobio Cvrtila. Ipak, ono što je najbitnije – Gaj je pojačao tempo i dinamiku igre te konačno i realizirao prilike.

U 65. minuti konačno se zatresla mreža odličnog Đurđeka. Haramustek je primio loptu na visini 18 metara, prevario obrambenog igrača gostiju te rezantnim udarcem u sam donji lijevi kut gostujućeg gola koji Đurđek nije mogao obraniti i lopta se našla u mreži. Zasluženo vodstvo Gaja.

Od tada igra u potpunosti pripada Gaju a agilni i danas odlični Šoštarić pri kraju utakmice pokušava lobati Đurđeka s 20 metara ali on vršcima prstiju prebacuje loptu preko svog gola. Ipak, u prvoj   minuti sudačke nadoknade Šoštarić konkretizira svoju dobru igru i postiže pogodak s 18 metara uhvativši Đurđeka na „krivoj  nozi“.

Na kraju, nakon posljednjeg sučevog zvižduka, na semaforu je ostalo zapisano Gaj 2. Sava Strmec 0.

Gaj – Sava Strmec 2:0

Mače. Igralište NK Gaj. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Crnojević 6 (Novska ). Pomoćnici: Robert Jurišić ( Topoline ), Nikola Grgurić ( Kutina ).

Strijelci: 1:0 Haramustek 65'; 2:0 Šoštarić 90+1'.

Gaj: Strahonja 6,5 – Vukadin 6,5; Sambol 7; Kovač 6,5 – Postonjski 6,5; Haramustek 7; Aščić 6,5 ( 80. Sedak - ); Kovačić 7 ( 71. Krpanec - ); Mazalović 6,5; - Šaban 5,5 ( 71. Cvrtila - ); Šoštarić 7,5. Trener: Marijan Glavica 7.

Sava Strmec: Đurđek 6,5 – Marić 6; Krišto 5,5; Kovač 6; Kovačić 6,5 – Brkić 5,5; Suljić 6; Šintić 6,5; Sečenj 5,5 – Nakić 5,5; Plojović 5;5. Trener: Vladimir Tuweg 6,5.

Žuti kartoni: Gaj: Haramustek 69'; Cvrtila 80'; Postonjski 81'.

Sava Strmec: Krišto 36'; Kovačić 57'.

Crveni kartoni: Nema.

Igrač utakmice: Tihomir Šoštarić ( Gaj ).