U Zagorju se održava najluđa utrka na svijetu : Od starta do cilja moraju se popiti dvije litre gemišta!
Trči se na vlastitu odgovornost, napominju organizatori
Ovo nije šala. U Zagorju se održava vrlo neobična utrka kojoj bi se mnogi rado pridružili.
Naime, na Čevo, najistaknutiji vrh Ivanšice povrh Novog Marofa, organizatori pozivaju na petu po redu „Opaku“ utrku koja će se održati 14. kolovoza (subota) s početkom u 15 sati.
„Prije svega, treba napomenuti da ovo nije klasična utrka nego ipak malo „opasnija i opaka“ te trebate dobro razmisliti prije nego se prijavite i nastupite. Najvažnije je znati da nastupate na vlastitu odgovornost. Utrka će se održati (bez obzira na vremenske uvjete) dana 14. kolovoza, a trči se od ugostiteljskog objekta City u Završju pa do križa pri Ivičinoj kućici na vrhu Čeva. Staza će biti označena“, objašnjavaju iz Cross lige Čevo.
Glavna poanta utrke je da se od starta do cilja mora popiti dvije litre gemišta, raspoređeno kroz četiri stanice: START (Caffe City – Završje) – 1/2 LITRE, 2. “OKREPA” (cca. 1100 m) – 1/2 LITRE, 3. “OKREPA” (cca. 2,2 km) – 1/2 LITRE te CILJ (cca. 2,7 km – pod križem na vrhu) – 1/2 LITRE GEMIŠTA.
„Mjerenje vremena se zaustavlja tek kad se i “zadnja kap” popije na cilju. Okrepna stanica se “napušta” tek kad se popije ukupna količina od 1/2 litre. Molimo za fer i korektnost jer bi u suprotnom moglo biti i diskvalifikacija od strane “rigoroznih” sudaca. Kotizacija za ovu utrku i ove godine iznosi 140 kuna jer će svi natjecatelji u “startnom paketu” osim “litara gemišta” dobiti: zakusku na cilju, jedinstvenu dri fit majicu s logom utrke, personalizirani startni broj i jedinstvenu unikatnu medalju prigodnu upravo za našu utrku. Naravno da nakon završetka utrke uz proglašenje pobjednika, tek slijedi i “opako drugo poluvrijeme”. S obzirom na svu ovu “ozbiljnost”, još jednom napomena da u utrci mogu nastupiti samo punoljetne osobe i to isključivo na vlastitu odgovornost „ pojašnjavaju organizatori.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Hrabri Zabok pao tek u produžecima
Inker osigurao naslov dva kola prije kraja prvenstva
Mutak zabio za pobjedu
Pala čak 34 gola
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
