Bedex 1 furiozno završio ligu, pobjeda i Toplica 1

Odbojka, 3. HOL sjever: 17. kolo: Kitro Varaždin 2 – Bedex 1 1:3 Toplice 1– Ivanec 3 3:2

Protekloga je vikenda odigrano 18. kolo 3. HOL sjever. Bilo je to nominalno zadnje kolo, no ostalo je još nešto odgođenih utakmica. Bedex 1 je i prije zadnjeg kola osigurao naslov, i to sa svim pobjeda za tri boda, a u zadnjem je kolu gostovao kod Kitra Varaždina 2. Niti ova utakmica nije ništa promijenila, Bedex 1 stigao je do nove pobjede i ponovno za sva tri boda. Gošće su prvi set riješile u svoju korist 25:19, a drugi 25:20. Nakon toga slijedilo je opuštanje, i nekoliko puta viđeni scenariju, po kojem protivnice dobivaju treći set. Ovaj puta Kitro Varaždin 2 slavio je sa 25:15. No, također je već viđeno i smirivanje odbojkašica Bedexa 1 i povratak na pobjedničke staze. Tako je bilo i ovaj puta te sa 25:23 Bedex 1 odnosi četvrti set do ukupnih 3:1.

Ovo je i osma proljetna pobjeda novih prvakinja, i sve su bile sa 3:0 ili 3:1, što znači da su na proljeće osvojena 24 boda. Ukupno je Bedex 1 do naslova stigao sa 44 boda, osam više od Totovca 1, što dovoljno govori o dominaciji i zasluženosti. Nakon utakmice podijeljene su i medalje. Za Bedex 1 igrale su: Iva Gorički, Ema Jambrek, Lucija Prančić, Sara Balen, Barbara Kovač (kap.), Marija Srebak, Lucija Mrkoci, Rea Herceg, Lana Pripeljaš, trenerica Ivana Čehulić. Bedex 1 tako odlazi u 2. ligu, no u ovu 3. ligu lako bi mogao stići Bedex 2, koji i dalje vodi u 4. HOL sjever, no slijedi mu borba do kraja za zadržavanje vodstva.

Toplice 1 do pobjede

Toplice 1 su u zadnjem kolu igrale protiv Ivanca 3. Iako su Toplice 1 nominalno bile domaća ekipa, utakmica je na zamolbu Ivanca odigrana u Ivancu, no slavile su Toplice 1. Prva dva seta Toplice 1 su dobile sa 25:18 i 25:19, no nakon toga Ivanec 3 dolazi do izjednačenja, nakon 25:11 u trećem i 25:17 u četvrtom setu. No, Toplice 1 su te koje dobivaju peti set sa 15:10 i dolaze do pobjede 3:2 i dva boda. Za Toplice 1 igrale su: Ivana Prežigalo (kap), Leona Šoštarko, Dora Halapir, Ana Poljak, Mateja Popović, Lana Horvatiček, Veronika Mužar, Lana Završki, Vida Bastić; trener Dario Zagvozda. Toplicama je ostala još i zaostala utakmica kod ekipe Plavi 1, pred kojom imamu pet bodova više, ali i utakmicu više, pa je to zapravo izravna borba za sedmo mjesto, koje sada drže Toplice 1 sa 16 bodova.