Škrlec pogodio za pobjedu Mladosti

Odigran zagorski derbi 19. kola IV. NL-središte Zagreb-skupina A, KLANJEC - MLADOST ZABOK 0:1

Zagorski derbi 19. kola IV. NL-središte skupina A između Klanjca i Mladosti ponudio je puno trke i borbenosti, ali nažalost malo kvalitetnog nogometa. Presudio je pogodak mladog Škrleca u 25. minuti koji je tako Zabočanima donio prvu pobjedu u nastavku prvenstva, dok je Klanjec pretrpio četvrti poraz u isto toliko utakmica nastavka. Domaći nisu bili podređen protivnik, osobito u nastavku, no umjetnički dojam se ne broji, broje se golovi ili jedan gol koji je presudio pobjednika.

Domaći su bolje počeli i veću u 5. minuti Zrnc je dobro protegnuo Mihovilića, a u 11. minuti Mustač je neprecizan iz daljine. Minutu kasnije prvi pokušaj Mladosti iz daljine preko Drempetića, no i on je neprecizan. U 18. minuti Bezjak je centrirao s lijeve strane, no lopta je umalo iznenadila Žigmana koji ju je morao boksati u korner. Dvije minute kasnije odličan pokušaj Hrastinskog s 20 metara udaljenosti i još bolja obrana Žigman. No domaći vratar ipak je kapitulirao u 25. minuti. Škrlec je pucao s više od 20 metara udaljenosti, lopta je iznenadila Žigmana i odsjela u mreži za 0:1. Lijepu priliku domaći imaju u 29. minuti kada Humski s lijeve strane dobro centrira za Biruša, no ovaj je previše ukoso i puca pokraj gola. Do kraja poluvremena bilježimo još jedan pokušaj Hrastinskog u 41. minuti, no rezultat se nije mijenjao. Mladost je u prvom dijelu bila bolja taman za taj jedan pogodak.

U nastavku sasvim druga slika. Zabočani su se svjesno ili nesvjesno povukli, a Klanjec je vodio igru. Nakon kornera Zrnca u 50. minuti Bogović puca slabo glavom u Mihovilića. Lijepu akciju vidjeli smo u 70. minuti kada je K. Pavlinić centrirao za F. Petrišića, ali Mihovilić je spreman na taj izazov. Dvije minute kasnije F. Pavlinić prijeti nakon ubačaj Trbušića, no Mihovilić je ponovno na mjestu. Zabočani prvi puta u nastavku prijete u 77. minuti, ali Škrlec mlako puca u Žigmana poslije ubačaja Kotarskog. Zadnju prijetnju za domaće ima F. Pavlinić u 82. minuti čiju prijetnju čisti zabočki blok, a minutu kasnije na drugoj strani Kotarski nakon odlične duge lopte Leškovića puca pokraj gola.

IZJAVE TRENERA

Dragutin Tomašković, Klanjec:"Teška i tvrda utakmica, obje momčadi su bile u velikog grču. Bili smo bolji u nastavku, no nažalost nogomet se igra za golove, a mi smo jednog primili i na tako zgubili utakmicu. Svojim igračima nemam što zamjeriti, dali su sve od sebe".

Stjepan Poljak, Mladost Zabok:"S obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo znali smo da nas čeka teška utakmica u Klanjcu. Zagorski derbi uvijek nosi nekakav naboj, u Klanjcu nije lako pobijediti. Moji dečki su danas odigrali pravu utakmicu i samo ovakvim pristupom možemo izaći na pravi put. Moramo nastaviti predano trenirati i pokazati da vrijedimo više nego što to dosadašnji rezultati pokazuju".

KLANJEC - MLADOST ZABOK 0:1 (0:1)

KLANJEC: igralište Klanjca, GLEDATELJA: 200, SUCI: Radić, Kordej i Lekšić.

STRIJELAC: 0:1 Škrlec 25'.

KLANJEC: Žigman, F. Pavlinić, Bogović, Petrović (46' Trbušić), Zrnc, Biruš, K. Pavlinić (74' Kodrnja), Lovrek (46' F. Petrišić), Humski, Leš, Mustač (74' I. Petrišić). TRENER: Dragutin Tomašković

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Ocvirek, Mi. Benčić (61' Kotarski), Turk, Hrastinski (65' Krajačić), Tomek (90'+4 Poslek), Tarle, Drempetić, Škrlec, Lešković, Bezjak. TRENER: Stjepan Poljak