Straža do boda kod Zagreba, zaslužila i više

4. NL – središte skupina A: 1. kolo: Zagreb – Straža 1:1

Za početak nove sezone 4. NL središte skupina A, Straža je gostovala kod Zagreba. Odmah na početku neizvjesno gostovanje kod ekipe koja je od prošle sezone sigurno više očekivala, a u povijesti pamti i naslov Prvaka države. I Straža sa svakom novom sezonom u ovom rangu napreduje i želi korak više. Start nekad može odrediti i nastavak, no jasno je da na početku treba tek otkriti s kakvom su formom u prvenstvo ušle ekipe.  Na stadionu u Veslačkoj ulici po vrlo vrućem i sparnom vremenu odigrana je utakmica u jutarnjem terminu. Stražu je dan pred utakmicu pokosila viroza te neki igrači nisu nastupili. Utakmicu je bolje otvorio domaćin koji je krenuo od početka sa svojim prepoznatljivim posjedom i kombinatorikom. U 5. minuti prva i jedina prilika u prvom djelu za domaćina kada se Kangho Jang na lijevoj strani oslobodio igrača te  odlično pucao, međutim lopta je fijuknula pored vratnice. Kako je utakmica odmicala tako je Straža bila sve bolja i bolja. U 20. minuti Straža je izvela brzo prekid sa strane Borna Vidićek prolazi pored Marka Stojaka koji ga sa leđa ruši i to je penal za Stražu, barem se tako činilo. Alen Neskić je loptu stavio na bijelu točku, ali sudac Puškarić nakon dvije minute poništava penal, jer je pomoćni sudac javio da je slobodni udarac bio nepravilno izveden. Veliko negodovanje gostiju i cijele klupe. Nakon tog događaja Straža je pritiskala te je nagrada stigla u 42 .minuti kada Neskić odigrava Vidićeka koji lijevom prosljeđuje do Roberta Pavetića kojem nije bilo teško sa tri metra loptu poslati u prazan gol za vodstvo gostiju. Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom za Stražu. U drugom poluvremenu Straža se svjesno povukla i tražila priliku iz kontri. Zagreb je vrtio loptu međutim bez prave prilike. Tek u 70. minuti Zagreb je opasno zaprijetio kada je Ivan Dominković ostao sam na 10-tak metara međutim Leon Majer odlično brani i odbija u korner. Iz kornera koji je uslijedio izbijena lopta na nekih 10-tak metara Patrik Ružić odlično poteže međutim Nejc Vervega glavom izbija. U 82. Straža je imala meč loptu ,nakon pogrešnog dodavanja Davida Banjca, Neskić je sa 40-tak metara 'lobao' Mihaela Mikulića međutim lopta odlazi tik uz vratnicu. A onda u završnici, nova sporna situacija koja je na kraju dovela do izjednačenja. Majer ima loptu u rukama te ju ispucava, sudac Puškarić sudi neizravan udarac, procijenivši da je gostujući golman predugo zadržao loptu, iako mu nije dao opomenu. Tu su situaciju vrlo dobro iskoristili domaćini, vrlo brzi izveli su prekid i Jang je pogodio za 1:1. Velika šteta za preostala dva boda, koja je Straža zaslužila, no gosti, ne po prvi puta u ovoj ligi ostaju razočarani odlukama sudaca.