Održano natjecanje ekipa mladeži Crvenog križa
Gradsko društvo Crvenog križa Donja Stubica organiziralo je 12. ožujka u OŠ Matije Gupca Gornja Stubica Sedmo gradsko na
Gradsko društvo Crvenog križa Donja Stubica organiziralo je 12. ožujka u OŠ Matije Gupca Gornja Stubica Sedmo gradsko natjecanje ekipa mladeži Crvenog križa koje djeluju na njihovom području.
Nastupile su ekipe iz osnovnih škola Oroslavje, Stubičke Toplice, Marija Bistrica, Matije Gupca Gornja Stubica te iz Srednje škole Oroslavje. Ekipe čine po pet članova (i jedan rezervni), a uvježbavale su ih njihove mentorice: Sanja Vidiček, Tina Penić, Alenka Hubak-Mihalić, Mirjana Borošak i Petra Dolenec.
Natjecale su se u poznavanju povijesti međunarodnog i hrvatskog Crvenog križa, poznavanju međunarodnih humanitarnih i ljudskih prava, teorijskom i praktičnom pružanju prve pomoći. Veliku potporu i pomoć voditeljicama školskih ekipa pruža Gradsko društvo Crvenog križa na čelu s tajnicom društva gospođom Anom Breber-Kucelj.
Za sve učenike koji su se uključili u ovu nadasve humanitarnu aktivnost velika je dobrobit upoznavanje s postupcima u pružanju prve pomoći. Znanja su to i vještine koje će im trebati čitav život. Upravo zbog navedenog programe rada podmatka i mladeži Crvenog križa u svakoj školi podupiru Ministarstvo prosvjete i športa te Agencija za odgoj i obrazovanje naglasila je predsjednica Gradskog društva Crvenog križa gospođa Karmen Bračić-Bunčec. Za uspješnu organizaciju ovogodišnjeg gradskog natjecanja predsjednica Bračić- Bunčec zahvalila je školi domaćinu na čelu s ravnateljicom Sanjom Knezić, a za financijsku pomoć Općini Gornja Stubica s načelnikom Željkom Lisakom.
Učenici koji su na Gradskom natjecanju prikazali najviše spretnosti i znanja plasirali su se na višu razinu natjecanja. Ove godine prvi su ponovno bili učenici OŠ Oroslavje te se tako plasirali dalje. Drugo mjesto osvojila je ekipa OŠ Matije Gupca Gornja Stubica, a treće OŠ Stubičke Toplice. Učenici SŠ Oroslavje bili su jedini u svojoj kategoriji, ali su pokazali visok stupanj spretnosti i znanja te se također plasirali na daljnje natjecanje.
Sljedeća stepenica koja očekuje predstavnike podmlatka i mladeži Crvenog križa je međužupanijsko natjecanje u Međimurju 16. travnja. Oslanjajući se na tradiciju uspješnih nastupa prijašnjih godina vjeruje se u dobar nastup i ovogodišnjih predstavnika Gradskog društva Crvenog križa Donja Stubica.
-Vidas
Sljedeći članak
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
UPALIO SE HR112 ALERT: Poruke upozorenja u pola 4 ujutro probudile brojne Zagorce
U Hrvatskoj potvrđen slučaj gube - bolesti poznate iz biblijskih vremena
Stigao nalaz. Evo kakva je situacija u Zaboku i okolici
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
Ova 3 znaka će ostvariti sve svoje snove u 2026. – zvijezde su im napokon naklonjene
Ovaj znak Zodijaka uništava sve što dotakne – jeste li vi među njima?
[FOTOGALERIJA] Uživo iz Oroslavja! Dražen Zečić spreman, Domino zagrijao publiku
Požar u CIAK-u i službeno ugašen! Župan Kolar: "Postoje inspekcije i kontrole"
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
