Gornja Stubica: Načelnik Krizmanić i donačelnik Škvorc održali radni sastanak s poduzetnicam i ugostiteljima
Načelnik Gornje Stubice Jamin krizmanić i zamjenik načelnika Vladimir Škvorc organizirali su sastanak poduzetnika i ugostitelja s područja Općine Gornja Stubica
Načelnik Gornje Stubice Jamin krizmanić i zamjenik načelnika Vladimir Škvorc organizirali su sastanak poduzetnika i ugostitelja s područja Općine Gornja Stubica.
Sastanku je bilo nazočilo preko 30 poduzetnika i ugostitelja iz Gornje Stubice. U uvodnom govoru načelnik Krzmanić upoznao je poduzetnike sa zatečenim stanjem u Općini i problemima koje je zatekao.
U kratkom uvodnom izlaganju Krizmanić je objasnio poduzetnicima plan daljneg razvitka općine, gdje je posebno istaknuo problem ne postojanja Turističke zajednice, te najavio ponovno osnivanje iste. Krizmanić se i osvrnuo na veliki turistički potencijal Općine koji je široj hrvatskoj i svjetskoj javnosti nepoznat, a samim tim i nedovoljno iskorišten.
Načelnik je predložio ugostiteljima da zajedno s Općinom prorade na brendiranje turističkih potencijala, prijedloge načelnika ugostitelji su prihvatili, a nakon toga su i sami iznijeli probleme s kojima se susreću u poslovanju.
Poduzetnici su također upoznali načelnika sa svojim problemima, pri tom je dogovoreno da će se u skladu sa mogućnostima Općina pomoći u razvijanju novih projekata, kao i rješavanju problema koji poduzetnici imaju s administracijom i papirologijom.
Jasmin Krizmanić i zamjenik načelnika, Vladimir Škvorc na kraju su istaknuli kako će ovakav tip sastanka biti organiziran nekoliko puta godišnje, a prvi takav sastanak bit će održan već početkom rujna i to s ugostiteljima koji su prema Krizmanićevim riječima vrlo bitni za formiranje Turističke zajednice.
Na području Općine djeluje devedesetak malih obrta čiji vlasnici, rekao je Krizmanić, zbog nedostatka vremena nisu dovoljno educirani o mogućnostima koje im se nude za njihov daljnji razvoj.
Želja je Općine Gornja Stubica da prije svega stvori kartoteku obrta koji djeluju na području Gornje Stubice i pomogne i kroz prosljeđivanje korisnih informacija, u rješavanju postojećih problema.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Država masovno zapošljava: Traži se veliki broj ljudi za ministarstva, carinske uprave, sudove, zatvore, DHZ…
Blagdansko iznenađenje stiže na tri adrese – jeste li među njima?
Hrvatski sabor izglasao tzv. 'Bačićeve zakone' koji će utjecati na sve ljude u cijeloj Hrvatskoj
Zagorska policija uhitila 41-godišnjaka, sud mu produžio boravak u zatvoru i poslao ga na liječenje
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
