Učenice OŠ Đurmanec osvojile 1. i 3. mjesto na državnom natjecanju mladih tehničara

Ana Katalenić osvojila je 3. mjesto s radom Trkaća staza, a Lucija Belošević 1. mjesto s radom Igračka za predškolarce

U utorak, 20. listopada održano je 62. državno natjecanje mladih tehničara. Natjecanje je održano u virtualnom okruženju, a pristupilo 127 učenika viših razreda osnovne škole, koji su u jednom od 12 područja natjecanja putem Zoom aplikacije prezentirali svoju tehničku tvorevinu na temu Igračka. Iz Osnovne škole Đurmanec natjecanju su pristupile: Ana Katalenić, 6. razred u kategoriji Graditeljstvo s radom: Trkaća staza (u kategoriji Graditeljstva sudjelovao je 21 natjecatelj) i Lucija Belošević, 7. razred u kategoriji Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina s radom: Igračka za predškolarce (u toj kategoriji ukupno je bilo 23 natjecatelja). Nakon provedenog natjecanja Ana Katalenić osvojila je 3. mjesto, a Lucija Belošević 1. mjesto. Učenice su svaka svoju igračku i tehničku dokumentaciju izradile kod kuće uz pratnju i savjete učiteljice tehničke kulture Đurđe Zubić. Objedinjenu tehničku dokumentaciju učiteljica je poslala prema naputku Državnom povjerenstvu natjecanja mladih tehničara.