Koncert i promocija CD-a Kvarteta Gubec u Radoboju
Kvartet Gubec je u petak, u sportskoj dvorani Osnovne škole Side Košutić Radoboj, s početkom u 19 sati, održao promociju svog novog, petog albuma, „Za pajdaše“ s 12 autorskih popevki! Popevke su to koje su snimili i izvodili unazad nekoliko godina na festivalima od Krapine do Pitomače i Požege, a radi se o popevkama kajkavske tematike, od nostalgičnih balada u kojima se opjevava ljubav prema rodnoj grudi, do duhovitih veselica za ugodno druženje.
Kroz dugogodišnju karijeru, ova skupina umjetnika i zaljubljenika u kajkavsku baštinu, surađivala je s mnogim imenima glazbene, ali i kazališne domaće scene. Na promociji su tako, osim Kvarteta Gubec, nastupili: domaći tamburaši Kontra band, Darko Berović i Sabina Kunštek.
Kvartet Gubec osnovan je 2004. godine u želji očuvanja glazbenog nasljeđa hrvatskog kajkavskog kulturnog izričaja i njegovanja pjesama mnogih znanih i neznanih autora pisane riječi iz bliže nam i dalje prošlosti. Danas Kvartet Gubec čine prvi tenor Vinko Ančić iz zbora kazališta Komedija, bariton Željko Grozaj, solist sastava Fakini, bas-bariton Robert Mikša i drugi tenor Rajko Suhodolčan.
Kvartet Gubec ponosan je vlasnik mnogih glazbenih nagrada, kao i četiri diskografske nagrade Porin za sva četiri, do sada izdana albuma. Tko zna, možda će se Kvartet Gubec uskoro moći pohvaliti s još jednim Porinom.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Ova neočekivana namirnica podiže šećer do vrha: Nitko ni ne zna, a bolje da je nema u kući
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
'Dej penaze!' S kapuljačom na glavi pokušao opljačkati dućan u Zaboku pa pobjegao, na terenu policija
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
Preminula legendarna glumica. Pamtit ćemo je po brojnim kultnim ulogama
ŠOKANTNA SNIMKA IZ ZAGORJA: 'Životinjski otpad nema što tražiti u komunalnim kontejnerima!'
Grad Krapina dodijelio 20.000 eura Veleučilištu Hrvatsko zagorje
Ogroman interes za ''Svadbu'' i u Kinu Marija Bistrica
HZMO poslao važnu poruku roditeljima. Nemojte zakasniti
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
