Budući dobri šahisti
U Bedekovčini je završen napredni tečaj polaznika šahovske škole pod vodstvom instruktora šaha Andrije Mlinarića.
Nakon što je prošle zime u okviru Šahovskog kluba Polet Zabok održan početni tečaj u kojem su se učile osnove ove drevne igre, koji je uspješno završilo 10 mladih šahista, petero ih je krenulo ovoga proljeća na napredni tečaj organiziran u OŠ Bedekovčina. Njima se priključilo i petero učenika polaznika šahovske grupe u OŠ Bedekovčina koju vodi učitelj Ivan Biljan. Tečaj koji je trajao 20 školskih sati uspješno je završilo 9 polaznika, u dobi od 7 do 11 godina.
-Ja sam vrlo zadovoljan napretkom djece i uvjeren sam da se među njima kriju budući dobri šahisti. Želja nam je da na jesen nastavimo druženje, ali i da uključimo mlade nadarene šahiste iz ostalih zagorskih šahovskih središta. Treba reći da šah nije skup sport, za potrebe jednog takvog kluba trebalo bi osigurati prostoriju od oko 20 četvornih metara, te oko 10.000,00 kn godišnje za prateće troškove- rekao je voditelj šahovske škole Andrija Mlinarić. Ovom prilikom ukazao je i na važnost učenja šaha, kao igre koja kod djece razvija logiku, inteligenciju, pamćenje, kreativnost, koncentraciju, strpljenje, upornost, sistematičnost, analitičke vještine i drugo. U mnogim zemljama šah je obavezan predmet u osnovnim školama, što se najavljuje i u zemljama EU, čija će članica uskoro postati i Hrvatska. (zl)
U okviru ove škole šaha odigran je kontroli šahovski turnir u kojem je sistemom "svaki sa svakim" odigrano 8 kola. Poredak je sljedeći:
1. Oliver Kukas (4. razred OŠ Donja Stubica) 7,5 bodova,
2. Patrik Klapač (4. raz. PŠ Poznanovec) 6 bodova,
3.-5. mjesto:
Igor Kantoci (4. raz. OŠ Bedekovčina) 5,5 bodova,
Anamarija Kic (2. raz. OŠ Bedekovčina) 5,5 bodova,
Fabijan Rogan (3. raz. PŠ Poznanovec) 5,5 bodova ,
6. Martin Mlinarić (2. raz. PŠ Vučak) 2,5 boda,
7. Nino Mohač (2. raz. OŠ Bedekovčina) 2 boda,
8. Mirko Vrlec (2. raz. OŠ Bedekovčina) 1,5 boda,
9. Domagoj Mrkoci (1. raz. OŠ Poznanovec) 0 bodova
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sreća u tjednu od 15. do 21. lipnja stiže baš ova 3 znaka, a tajna nije tamo gdje svi gledaju, već puno bliže
Umjetna inteligencija tvrdi: Većina Zagoraca će danas za ručak jesti ovo jelo
Policija objavila strašne detalje tragedije u Zagorju: 'Poginuo je na licu mjesta'
UPALJENI GENERATORI PROTIV TUČE. Salatko otkrio kakva je situacija iznad Zagorja
Izbio požar u Zagorju: Doznaju se detalji
Stigla dojava o bombi u Zagrebu, policija na terenu
20 godina od mature proletjelo u hipu
Velika tragedija na moru. Pronađeno tijelo četvrte žrtve
Girls Code Camp: Djevojke iz cijele Hrvatske uče o tehnologiji, inovacijama i održivoj mobilnosti
VIKEND NADZOR U KZŽ: Nekim vozačima prijeti i zatvor
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
