Zagorec u dvorištu ustrijelio mladog psa sačmaricom; sad ga progoni DORH
Pas je zadobio takve ozljede da je morao biti eutanaziran
Fotografija je ilustrativnog karaktera
Prema tvrdnjama DORH-a, u jednom mjestu u okolici Varaždina, jedan je 72-godišnjak ustrijelio dvogodišnjeg psa mješanca i to u dvorištu obiteljske kuće.
Puno detalja za sada još ne otkrivaju, no, kako su naveli u priopćenju, pas je zadobio takve ozljede da je morao biti eutanaziran.
"Općinsko državno odvjetništvo u Varaždinu je 29. ožujka 2022., podiglo pred Općinskim sudom u Varaždinu optužnicu protiv hrvatskog državljanina (1950.) zbog počinjenog kaznenog djela ubijanja ili mučenja životinja iz čl. 205. st. 1. Kaznenog zakona.
Okrivljenog 72-godišnjaka se tereti da je 13. siječnja 2022. na dvorištu obiteljske kuće u mjestu kraj Varaždina, lovačkom puškom ustrijelio psa mješanca starosti dvije godine sa devet komada sačme i nanio mu teške ozljede uslijed kojih je pas trpio jake bolove pa je bio eutanaziran.", navodi se u priopćenju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
Stravična nesreća: Jedna osoba poginula, druga prevezena u Opću bolnicu
Unutar 3 sata u Zagorju dvije vozačice skrivile iste nesreće: Dvije osobe završile u OB Zabok
Novo u Zagorju: Juhice i variva 'za van' postale su hit, vlasnica otkriva detalje
Rekordna ulaganja mijenjaju Stubičke Toplice: Uskoro otvorenje škole, sportske dvorane i obnovljene bolnice
Preminula poznata hrvatska liječnica: 'Divili smo se njezinoj snazi, volji i životnoj radosti'
Nesreća u našem kraju: Djevojka (19) prošla kroz STOP i izazvala sudar, žena završila u Općoj bolnici
Tri znaka obogatit će se do 1. kolovoza: Stiže im ozbiljan novac, a jedan znak trebao bi igrati igre na sreću
Hrvatsku čeka temperaturni šok: stiže opasan meteorološki fenomen, očekuje se 40 stupnjeva
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
