Kod Marije Bistrice spaljivao otpad i granje, vatra izmakla kontroli, ugasili je vatrogasci, ali stigla je i policija
Policija je danas izvijestila o dva požara koja su se jučer dogodila u Zagorju, ponavljajući upozorenja za građane, vezano uz paljenje vatre na otvorenom.
''Jučer, 29. kolovoza 2024. godine, oko 15 sati, u Lipovcu na neutvrđen način došlo je do požara suhe trave na poljoprivrednom zemljištu, nema štete. Požar su ugasili pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Zlatar Bistrica, nema ozlijeđenih osoba.'' – piše policija.
''Isto tako jučer, 29. kolovoza, oko 20 sati, u Tugonici, 68-godišnji hrvatski državljanin spaljivao je je otpad i suho granje na svom dvorištu i vatra se proširila na susjedne livade. Na livadama je izgorjela suha trava, nema ozlijeđenih osoba. Požar su ugasili pripadnici Javne vatrogasne postrojbe ispostava Marija Bistrica, a zbog počinjenog prekršaja iz članka 8. stavka 3. Zakona o zaštiti od požara slijedi izvješće Službi civilne zaštite Krapina.'' – kaže se u priopćenju i ponavlja apel:
''S ciljem prevencije ovakvih i sličnih događaja, upozoravamo građane koji spaljuju korov, suho raslinje, granje i slično, da svako nekontrolirano loženje vatre na otvorenom prostoru može prouzročiti požar.
Prilikom spaljivanja često dolazi do požara velikih brzina koji oslobađaju veliku količinu topline uz visoku temperaturu te ugrožavaju imovinu i ljudske živote.
Skrećemo pozornost građanima da su prilikom paljenja dužni poduzeti potrebne mjere opreza:
spaljivanja obavljati samo danju i za mirna vremena,
prije početka loženja vatre o tome obavijestiti nadležnu vatrogasnu postrojbu,
oko mjesta na kojem će ložiti vatru očistiti travu i dugi zapaljivi materijal,
osigurati vodu i druga priručna sredstva za gašenje,
ne napuštati mjesto loženja dok se vatra nije u potpunosti ugasila.
u slučaju nekontroliranog širenja vatre potrebno je odmah o tome obavijestiti vatrogasce i druge žurne službe.'' – upozoravaju iz zagorske policije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Izvanredna sjednica o Gospiću završila: Ovo su izglasani zaključci
Mladić (24) završio u policiji, prijeti mu kazna od 1.320 eura, policija objavila detalje
[FOTO] Odlično napreduju radovi na rekonstrukciji i dogradnji škole u Svetom Križu Začretju
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
