Prva proljetna pobjeda Tondacha

4. NL – središte skupina A: 18. kolo: Tondach – Vojnić '95 2:0

U 18. kolu 4. NL središte, skupina A, Tondach je dočekao Vojnić. Bila je to utakmica druge i zadnje momčadi na ljestvici, no u proljetnom dijelu Tondach je u prva dva nastupa upisao jedan bod, a Vojnić svih šest, i to baš protiv zagorskih klubova, Stubice i Straže. Tondach je stoga imamo i te kako velik imperativ da stigne do pobjede, što ponekad sa sobom nosi i pritisak. No, bez obzira na sve Tondach je neminovno kao favorit ušao u ovu utakmicu.

Tondach do ranog vodstva

Krenulo je skoro šokantno za domaćine već u drugoj minuti. Nakon prekida s lijeve strane za goste lopta je ubačena u kazneni prostor, obrana nespretna i ne izbija na vrijeme i lopta dolazi do Igora Tutića koji ostaje sam na 10 metara malo iskosa, puca polu visoko ali Damir Družinec sjajno brani. No, to kao da je naljutilo domaćine. U trećoj minuti Petar Boronjek prijeti po desnoj strani no obrana odbija u korner. U četvrtoj minuti Karlo Frtalj bježi obrani i kada se činilo da će se odvojiti Elvir Omeragić ga malo ometa s leđa i spašava. Ali samo nakratko, jer u petoj minuti Andrija Frančina sa 25 metara sjajno poteže i dovodi Tondach u vodstvo.

U 19. minuti s desne strane prolazi Frtalj i puca iskosa sa 15 metara preko gola. U 26. minuti nova sjajna prilika za Vojnić. Kristian Adžaga našao se sam na desnoj strani u kaznenom prostoru, ali opet Družinec izlazi kao pobjednik. U 33. minuti slobodan udarac za goste izvodi Dominik Popovački, puca po zemlji pored živog zida, ali Družinec brani i to. Domaćini pokušavaju u 39. minuti, kada izravno iz kornera puca Dario Bosec i pogađa prečku. U 43. minuti nova prilika za goste. Adžaga je sjajno primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, puca ali Robert Jurina blokira. Tako na odmor Tondach odlazi na odmor sa minimalnim vodstvom, no na terenu Vojnić se pokazao i te kako opasan.

Frtalj u završnici riješio dvojbe

U nastavak prilikom kreće Tondach, u 50. minuti. Frančina se našao na desnoj strani kaznenog prostora, pao je nakon duela, no lopta se odbila do Frtalja, koji vanjskom puca iz prve sa 7-8 metara malo preko gola. U 58. minuti odličan pokušaj Karla Bobinca sa 25 metara iz slobodnog udarca, no lopta završava na prečki.

U 63. minuti Vojnić prijeti preko Dansoua po lijevoj strani, Tin Gredelj ga dobro pokriva, pa ide povratna na Patrika Mihalića, koji sa 18 metara puca u blok Franka Borovčaka. Na drugoj strani Bobinec u 70. minuti pokušava sa 25 metara iskosa iz igre, ali puca preko gola. Minutu kasnije Bobinec pokušava s druge strane, ovaj puta iz slobodnjaka, ali opet preko gola.

U 74. minuti prvo Merlin probija desnu stranu, ali ne vidi da je golman Luka Demirović daleko od crte, te pokušava dati lijevu za Frtalja, ali lopta ne prolazi. U istoj minuti na drugoj strani sa 30 metara pokušava Mihalić, ali puca preko gola.

U 82. minuti stoper gostiju Omeragić dolazi na 35 metara od gola Družinca i iskosa puca, jako nezgodno, ali domaća jedinica, uz malo problema ipak odbija loptu, nakon čega domaća obrana otklanja opasnost. No, u 86. minuti Tondach rješava pitanje pobjednika. Filip Merlin je uspio sačuvati jednu loptu na centru, izbacio je u priliku Frtalja, koji izlazi sam prema Demiroviću. Golman gostiju istrčava, no Frtalj je prvi na lopti i prebacuje Demirovića za 2:0. U 89. minuti Frtalj prolazi po desnoj strani i daje povratnu za Merlina, koji sa 10 metara puca visoko preko gola. No, Tondach mirno utakmicu privodi kraju i stiže do prve proljetne pobjede.

Izjave: Drago Bartolić, trener NK Tondach: ''Jako teška i dugo očekivana pojeda. Vidi se da smo u nekakvom grču i zbog rezultata i zimskih priprema, ali mislim kad se sve zbroji da smo zasluženo pobijedili i idemo dalje, utakmicu po utakmicu.''

Marijan Grgić trener NK Vojnić: ''Došli smo kod favorita, koji j drugi na tablici. Uvijek mi je bilo dobro doći ovdje igrati i uvijek je dobar domaćin. Mi smo već u samom otvaranju imali sjajnu priliku, sa četiri metara našem je igraču golman obrani, brzo nakon toga smo dobili gol i bilo se jako teško vratiti. Na kraju zaslužena pobjeda Tondacha i želim im sve najbolje u daljnjem natjecanju.''