Svjetsko juniorsko prvenstvo u kuglanju: Tamari Sinković ekipno zlato, Borni Bakranu bronca

Hrvatska je prva u poretku nacija s pet zlatnih i dvije brončane medalje

Odlične vijesti stigle su nam sa Svjetskog juniorskog prvenstva u kuglanju, koje se održalo u njemačkom Dettenheimu. Muška i ženska Hrvatska juniorska reprezentacija imala je pravu berbu medalja. Hrvatska je prva u poretku nacija s pet zlatnih i dvije brončane medalje. Velika kuglačka velesila, Njemačka, morala se zadovoljiti tek s dva zlatna odličja, osvojena u sjenici mladih Hrvata i Hrvatica.
Ponosni smo što su u osvajanju medalja aktivno sudjelovali i Tamara Sinković i Borna Bakran, oboje izdanci zabočke škole kuglanja, s time da Tamara već nekoliko sezona brani boje zagrebačkog Admirala, dok je Borna još uvijek vjeran Zaboku.

Tamara Sinković peta na svijetu u kombinaciji

U uzbudljivoj završnici Hrvatska ženska juniorska reperezentacija osvojila je zlatnu medalju s oborenih 2326 čunjeva, ispred Njemačke koja je oborila 2324 čunjeva i Slovenije koja je oborila 2281 čunj. Tamara Sinković u svjetskom je zlatu participirala s odličnih 594 čunjeva, Tea Dragičević oborila je 617, Matea Juričić 600, a Vanesa Bogdanović i Ivana Neralić kombinirano 515 čunjeva (122+393). Pojedinačno Tamara Sinković osvojila je 8. mjesto, oborivši 583 čunjeva, dok je u cijenjenoj kombinaciji osvojili odlično peto mjesto oborivši 1177 čunjeva (594+583). U pojedinačnom dijelu natjecanja zabljesnula je Riječanka Matea Juričić, kuglačica Rijeke, koja se okitila naslovom svjetske prvakinje pojedinačno i u kombinaciji. Sa srušenih 633 čunjeva postala je svjetska prvakinja pojdinačno, dok je u kombinaciji oborila ukupno 1233 čunjeva (600+633). Drugoplasirana u kombinaciji, Njemica Samantha Jones oborila je 1210 čunja (628+582), dok je odlična bila i Tea Dragičević, kuglačica zagrebačkog Admirala koja je osvojila brončanu medalju u kombinaciji s 1208 oborenih čunjeva (591+617), dok je u pojedinačnom dijelu natjecanja bila sedma s 591 oborenim čunjem.

Borna Bakran najbolji Hrvat pojedinačno

Juniorska muška reprezentacija nije uspjela osvojiti svjetski naslov, već se morala zadovoljiti broncom. Juniorski prvaci svijeta su pomalo iznenađujući kuglači Austrije s 2387 oborenih čunjeva, srebro je pripalo Njemačkoj koja je oborila 2371 čunj, dok je trećepasirana Hrvatska oborila 2330 čunjeva. Borna Bakran u broncu je ugradio 584 oborenih čunjeva, MIhael Grivičić 604, Marin Rosandić 578, a Luka Požega i Martin Latinović kombinirano 564 čunjeva (562+2). U pojedinačnom dijelu natjecanja osvajanjem 13. mjesta s 580 srušenih čunjeva Borna Bakran bio je najbolji hrvatski junior. Marin Rosandić osvojio je 16. mjesto, a Mihael Grivičić 17., a obojica su srušila po 571 čunj. Svjetski prvak u pojedinačnom dijelu natjecanja postao je Slovenac Denis Pašić (636), drugo mjesto pripalo je Austrijancu Matthiasu Zatschkowistchu (630), a treće Nijemu Danielu Barthu (617).

Najbojli Hrvat u kombinaciji bio je Mihael Grivičić koji je oborio 1175 čunjeva (571+604), Borna Bakran osvojio je 14. mjesto sa 1164 srušena čunja (580+584), a Marin Rosandić završio je na 17. mjestu s 1149 oborenih čunjeva (571+578). Svjetski prvak u kombinaciji je Austrijanac Matthias Zatschkowistch koji je oborio pomalo nevjerojatnih 1280 čunjeva (630+650), srebrni je bio Nijemac Daniel Barth s oborenih 1243 čunja (617+626), a treći je bio Austrijanac Lukas Temistokle s 1226 oborenih čunjeva (608+618).
- Presretan sam što smo ekipno osvojili broncu, Ovo je moja druga velika medalja, no iako je prva bila zlatna, možda mi je ova i draža jer sam aktivno sudjelovao u njenom osvajanju. Možda su neki očekivali više, no svaka medalja je vrijedna. Ponosan sam što sam dio ove sjajne reprezentacije - riječi su Borne Bakrane nakon povratka sa Svjetskog prvenstva iz Dettenheima.

Hrvatskoj berbi medalja priključili su se Mihael Grivičić i Luka Požega koji su osvojili zlato u tandemu. Svoje četvrto zlato Matea Juričić osvojila je zajedno s Lukom Grivičićem u kombiniranom tandemu. Izbornik Zdenko Sušac još jednom je pokazao da je veliki stručnjak i trener koji zna izvući najviše iz mladih kuglača na velikim natjecanjima.

Opreznije treba voziti autocestom A3 Bregana-Lipovac između čvorova Kutina i Novska, zbog opasnosti od naleta na divljač. Za sve skupine vozila otvorene su: -autocesta A1 Zagreb-Split-Ploče (vozi se uz ograničenje brzine od 40 km/h između južn...