Raspored i rezultati Zagorske zipke

Prošlog petka, utakmicama po skupinama počelo je jubilarno 20. izdanje najpopularnijeg malonogometnog turnira na ovim prostorima Zagorske zipke.

Ove godine na turniru su uvedene određene novine u skladu s pravilima FIFA-e za mali nogomet. Tako je uvedeno izvođenje kaznenih udaraca za 6. i svaki daljnji akumulirani prekršaj, te se ove godine igra s loptama prilagođenim za mali nogomet u dvorani.

Petak

Prvog dana turnir su otvorile ekipe Bolnice Krapinske toplice i Mal Gal iz Krapine. Na poluvremenu je Mal Gal već vodio 3:0, da bi na kraju utakmica završila 4:2 za Mal Gal. Ništa bolje bolničari nisu prošli ni u svom slijedećem susretu protiv Teniskog kluba Kraljev Vrh. Poraženi su s 9:6. U istoj skupini Mla Gal je uvjerljivo slavio protiv TK Kraljev Vrh 7:0. Dvije neizvjesne utakmice odigrali su nogometaši NK Inkop. Prvo su u krajnje neizvjesnoj utakmici s 4:2 savladali Graditeljstvo Framont. U ovoj utakmici Graditeljstvo Framont postiže prvi gol i dolazi u vodstvo 1:0, no do kraja poluvremena Inkopovci preokreću na 1:3. U drugom dijelu Grad. Framont smanjuje na 2:3, ali pred kraj utakmice Inkop postavlja konačnih 2:4. Identičnim rezultatom Inkop je savladao i ekipu Gaj HS. Vrlo loše su prvog dana prošli momci iz ekipe Noćni jahači. Oni su u dvije utakmice primili ukupno 34 gola. I to u svakoj utakmici po 17.

Rezultati:

Bolnica KT – Mal Gal 2:4, TK Kraljev Vrh – Bolnica KT 9:6, Mal Gal – TK Kraljev Vrh 7:0, Mirko građenje – Zelengrad 9:2, Salvus Pizzeria Oro Goro – Mirko građenje 4:3, Zelengrad – Salvus Pizzeria Oro Goro 4:12, Graditeljstvo Framont – NK Inkop 2:4, Gaj HS – Graditeljstvo Framont 10:4, NK Inkop – Gaj HS 4:2, Noćni jahači – F.S. Diego Alianz 0:17, Krovovi i limarija Šlogar – Noćni jahaći 17:3, F.S. Diego Alianz – Krovovi i limarija Šlogar 8:3.

Subota

U subotu su posjetitelji u zabočkoj dvorani mogli uživati jedino u majstorijama pojednih igrača, jer je neizvjesnosti bilo vrlo malo. Najuvjerljivi u subotu su bili KB Mont, Fero Ero i Renault Auto Krešo.
Rezultati:
Građevinarstvo Berc M Kolman – Noćne ptice 5:1, KB Mont – Građevinarstvo Berc M Kolman 6:3, Noćne ptice – KB Mont 4:10, Auto Bišćan – Keramika DMD 2:7, Fero-Ero – Auto Bišćan 12:0, Keramika DMD – Fero-Ero 1:8, Prholjeki – CB Sara 6:4, Renault Auto Krešo – Prholjeki 11:1, CB Sara – Renault Auto Krešo 3:13.

Nedjelja

Već prva nedjeljna utakmica donijela je najviše uzbuđenja. Susreli su se Soćko i Pizzeria Glorija. Ekipa Glorije dolazi u vodstvo 2:0, ali do poluvremena Soćko izjednačuje na 2:2. U drugom dijelu Soćko dolazi u vodstvo 4:2, no glorija izjednačuje, pa čak i dolaze u vodstvo 5:4. Ekipa Soćka zatim izjednačuje na 5:5, a nedugo i dolaze u vodstvo 6:5, no ekipa Glorije izjednačuje na 6:6. U posljednjoj minuti susreta ekipa Soćka radi 3 prekršaja, s tim da je posljednji bio i 6. akumulirani te su u posljednjim sekundama utakmice momci iz Glorije iz kaznenog udarca došli do vrijedne pobjede. Ništa manje interesantna nije bila utakmica između Alan Forda i Đidara Security. Do poluvremena su momci iz Đidare došli do vodstva 3:1. No, nakon što su igrači Đidare zapucali nekoliko zicera Alan Ford izjednačava rezultat na 3:3. Pred sam kraj utakmice Đidara postavlja konačnih 4.3
Rezultati:

Soćko – Pizzeria Gloria 6:7, HIP izgradnja – Soćko 10:2, Pizzeria Gloria – HIP izgradnja 2:8, Vrh – Ugostiteljstvo G&G 5:4, Kolobit – Vrh 7:3, Ugostiteljstvo G&G – Kolobit 8:3, Alan Ford – Đidara security 3:4, Đidara security – MNK Krapina 3:0 bb, Alan Ford – MNK Krapina 3:0 bb, MNK Gorica Errea sport – Gorup kadeti 5:4, Trgovina Astro keramika Kovačec – MNK Gorica Errea sport 3:4, Gorup kadeti – Trgovina Astro keramika Kovačec 5:13.

Turnir se nastavlja u petak 23. prosinca u 16 sati i na rasporedu su preostale utakmice po preostalih 5 skupina.