Minimalna ali važna pobjeda

4. NL – središte skupina A: 20. kolo: Golubovec – Blato 1:0

U 20. kolu 4. NL središte Skupina A Golubovec je dočekao Blato. Nakon što nije odigrao utakmicu u 19. kolu kod Ilovca, jer se na vrijeme nije pojavila liječnička služba, Golubovec je u ovu utakmicu ušao sa imperativom pobjede, pred veliki derbi u Zaboku. No, nije baš sve išlo glatko. Golubovec je dominirao u prvom poluvremenu, no nedostajalo je ono najvažnije – golovi, ili barem gol. Već u otvaranju utakmice Robert Kuharić prolazi po lijevoj strani i daje za Darija Bobeka, koji u mat situaciji promašuje loptu, a gol je bio prazan. Malo kasnije Kuharić opet daje povratno za D. Bobeka, no ovaj puta obrana Luke Pervana. U 20. minuti Josip Mlakar dobro puca lijevom nogom, ali Pervan brani paradom. Na odmor se tako odlazi bez golova, a Golubovec je taj koji može žaliti i za još nekim situacijama, dok su s druge strane, gosti ostali bez pokušaja u prvom dijelu. No, u nastavku pritisak Golubovca malo popušta, pa Blato dolazi do nekoliko polu prilika iz kontri, ali golman Škvorc je siguran. U tom periodu i Golubovec prijeti nekoliko puta. D. Bobek je imao još jednu prigodu, na dodavanje Marka Kanceljaka, no stoper gostiju na vrijeme ulazi u blok. Silvio Vukić je u 60. minuti pokušao sa 25 metara, ali puca pored gola. Mreže su mirovale sve do 75. minute. Gosti imaju korner, golman Škvorc hvata loptu, daje za Matiju Bobeka, koji kreće u kontru i završava akciju udarcem, ali lopta odlazi od bloka u korner. Nakon kornera na drugoj stativi puca Ivan Risek, Pervan  mu brani prvi udarac, ali iz druge Risek je precizniji i to je 1:0 za Golubovec. Nakon toga slijedi ubacivanje gostiju i promašaj glavom, pa i jedan nesporazum Škvorca i Martina Bobeka, nakon kojeg se lopta odbila od leđa Bobeka i krenula prema golu, ali ju je ipak stigao izbaciti. U 80. minuti novi korner na Riseka, koji ovaj puta pogađa stativu. Bilježimo i jedan fair play potez gostujućeg kapetana Filipa Tonkovića. Nakon jedne situacije za vrijeme napada gostiju između Krune Kuharića i jednog gostujućeg igrača došlo je do naguravanja, na trenutak gotovo svi su stali, a gosti su dobili šansu da za prijetnju, no Tonković je zaustavio sam napad i smirio situaciju. Na kraju Golubovec dolazi do minimalne, ali važne pobjede.