Evo kako je Zabok odigrao večeras

Zabok je došao do važne pobjede u 18. kou FAVBET Premijer lige na svom domaćem parektu. Savladano je DepoLink Škrljevo rezultatom 101:84, uz sjajno izdanje Dine Cinca koji je postigao čak 42 koša.

Domaći su otovrili „uraganaski“ s 8:0 za nepune dvije minute uz po četiri koša Savića i Cinca. Škrljevo se polako počelo buditi zahvaljujući Svobodi koji je postigao 11 koševa, a u 7. minuti su se gosti približili na samo -1 (23:22) nakon polaganja Šarića, da bi nakon prve četvrtine na semaforu stajalo 32:27.

Početkom druge četvrtine Šljivarić je tricom vratio stvari na početak (34:34). Zabok se počeo odvajati nakon nesportske pogreške Stanojevića kod rezultata 42:35. Dva je slobodna bacanja povezao Črnjević, odlični Cinac povezao je tricu i dvicu i na semaforu je stajalo 49:38, da bi se na „veliki odmor“ otišlo rezultatom 60:50. Čak 110 koševa u jednom poluvremenu. Cinac je nakon dvadeset minuta igre na kontu imao već 27 koševa, a kapetan Črnjević 11. S druge strane Svoboda je postigao 13, a Bart i Šarić po 11 koševa. Gosti su imali sjajnu tricu 10/22 (46%) zahvaljujući kojoj su još bili u igri.

Sjajni Cinac je u 23. minuti igre tricom za svoj 32 koš doveo Zabok do +18 (70:52), a Neal polaganjem prvi put u 26. minuti utakmice dovodi Zabok do 20 koševa viška (80:60). No Holowell i Bart tricama su uspjeli smanjiti taj zaostatak na 11 koševa razlike za domaće prije ulaska u zadnju četvrtinu (82:71).

Zadnju četvrtinu s nekoliko lijepih ulaza i serijom od 7 koševa otvorio je za domaće Neal, a nakon njega je za +18 (91:73) položio Cinac. Odlični Bart povezao je dvije trice u 37. minute i spustio goste na -10 (91:81), ali više od toga nije išlo. Važan koš na drugoj strani postigao je Črnjević, gosti su bili u bonosu, pa je Zabok uglavnom s linije slobodnih bacanja povećavao vodstvo do konačnih 101:84.

Sjajni Dino Cinac utakmicu je završio utakmicu uz 42 koša (šut 75%) i 7 skokova uz valorizaciju 46. Kapetan Antonio Črnjević pridružio je 15 koševa uz 6 skokova, a Nickolas Neal je imao double-double učinak od 13 koševa i čak 13 asistencija čemu je pridužio i 4 skoka. Goste je s 21 košem predvodio Vigo Bart, dok je Travion Hollowell upisao 20 koševa.

ZABOK – DEPOLINK ŠKRLJEVO 101:84 (32:27, 26:23, 22:21, 19:13)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Mjeda, Pavičić i Bajramović.

ZABOK: Sikrić 8 (2-2), Neal 13 (3-3), Cinac 42 (9-10), Tomić 4, Šustić, Antonić 2, Savić 8, Črnjević 15 (5-6), Rebić 9, Cvitanović 2, Buljević. TRENER: Ivan Tomas

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 1 (1-2), Bart 21, Gulin 2, Šljivarić 3, Svoboda 13, Salopek, Rajković, Šarić 15 (1-1), Čošić, Hollowel 20 (2-2), Stanojević 9 (2-2). TRENER: Edi Dželalija