Alen Kujundžić slavio u muškoj, a Magdalena Škreblin u ženskoj konkurenciji

Sjajno finale 5. jubilarnog memorijalnog turnira "Vladimir Huis-Golubek"

Nakon dva mjeseca kvalifikacija održano je i finale na nikad jačem memorijalnom turniru "Vladimir Huis-Golubek". U finalnom danu nastupilo je 22 najbolja igrača iz kvalifikacija kod muškaraca i 10 najboljih u ženskoj konkurenciji.

Apsolutni pobjednik turnira i pobjednik u seniorskoj konkurenciji je sjajni Alen Kujundžić, trenutno ponajbolji hrvatski kuglač i svjetski viceprvak koji brani boje Zaprešića. Sa 736 čunjeva Kujundžić je bio pobjednik kvalifikacija, a u finalu je jedini otišao preko 700 čunjeva, točnije oborio je fantatstičnih 710 čunjeva. Drugi je bio Bojan Vlakeveski sa 691 čunjem, a treći Luka Bolanča, inače dvostruki pobjednik ovog turnira, koji se zaustavio na 674 čunjeva. Bio je pravi užitak gledati Alena Kujundžića i  Bojana Vlakevskog, Zabok je imao privilegiju gledati kuglanje na najvišem svjetskom nivou. Pobjednik Alen Kujundžić osvojio je i bogatu novčanu nagradu od 1.000 eura, dodatnih 100 eura dobio je za najbolji rezultat kvalifikacija, a uz to je dobio i zlatnu medalju i prijelazni pehar. Bojan Vlakevski dobio je srebrnu medalju i novčanu nagradu od 350 eura, Luka Bolanča brončanu medalju i 200 eura, četvrtoplasirani Branko Manev dobio je 100, petoplasirani Zvonimir Horžitsky 60, a šestoplasirani Timi Jurančić 40 eura.

-Kuglana je puna publike i to je dovelo do velike vrućine. Kuglao sam na visokom nivou, sve u svemu prezadovoljan sam. Finala su uvijek teža, 710 čunjeva je vrhunski rezultat, a 736 iz kvalifikacija vanserijski - izjavio nam je Alen Kujundžić viceprvak svijeta koji želi postati i svjetski prvak već na idućem SP.

Najbolji zabočki kuglač bio je Borna Bakran koji brani boje Zadra, a s 647 čunjeva završio je natjecanje kao sedmi. Filip Sedlar bio je 9. sa 628, Toni Ljubić 12. s 621, Bruno Pavrlišak 16. s 587, Duško Medić 17. s 585, a Sven Finger 21. u konkurenciji seniora s  554 čunjeva. Za

Lijepa priča ispričana je kod seniorki. Na svoj 19. rođendan pobjedu je odnijela sjajna Magdalena Megi Škreblin, Zabočanka koja kugla za Kustošiju. Magdalena se za rođendan počastila osobnim rekordom od 632 čunja, a to je i novi rekord kuglane kod juniorki. Njena klupska kolegica Amela Nicol Imširović oborila je 624 čunja i osvojila drugo mjesto, a treća je bila Zabočanka Klara Sedlar koja brani boje Victorie Bamberg sa 603 oborena čunja. Za prvo mjesto Magdalena Škreblin dobila je zlatnu medalju i novčanu nagradu od 240 eura, Amela Nicol Imširović dobila je srebrnu medalju i 140, a Klara Sedlar brončanu medalju i 70 eura.

-Bilo je jako vruće, ali je užitak bio igrati na domaćoj kuglani. Bilo je neizvjesno, nisam ni gledala njihove rezultate fokusirala sam se samo na sebe. Kad sam vidjela krajnji rezultat nitko nije bio sretniji od mene. Čestitke i mojim konkurenticama - izjavila nam je Magdalena Škreblin.

Održan je i turnir u konkurenciji rekrativaca koji su bacali 5+5 udaraca na svakoj stazi ili ukupno 40 udaraca. Tu je pobjedu odnio Radovan Jagić sa 199 čunjeva, drugi je bio Mihael Vrančić sa 182, a treći Martin Pavrlišak sa 179 čunjeva. Sva tri igrača dobila su poklon-bonove Trgocentra. Jagić je dobio 70, Vrančić 40, a Pavrlišak 25 eura.

Nikad jači memorijala Vladimira Huisa-Golubeka bio je odlično organiziran. Nakon dodjela nagrade izvlačila se i tombola u kojoj je glavna nagrada bila petodnevni ljetovanje u apartmanu na Mosoru, a sretni dobitnik je bio Branko Manev.