Zabok solidan u porazu od Cibone

Unatoč porazu Zabok se nije obrukao “pod tornjem”, protiv aktualnog prvaka Cibone

-Zabok

Unatoč porazu Zabok se nije obrukao “pod tornjem”, protiv aktualnog prvaka Cibone, Domaćin je na kraju slavio sa 16 koševa viška (85:69). Prva četvrtina završila je s deset koševa viška (25:15) za Cibonu, ponajviše zahvaljujući Roku Prkačinu. Početkom druge četvrtine Črnjevića i Lisica spustili su Zabok na -5 (25:20), ali domaćin se konsolidirao i na “veliki odmor” oitšao s 20 koševa viška (53:33). Očekivao se potop Zaboka u nastavku, no košarkaši Ivana Tomasa pokazali su karakter odlični su odigrali treću četvrtinu i prije zadnjeg su se napada uspjeli spustiti na -10 (61:51), a onda je Drežnja pogodio tricu sa sirenom, pa su domaći u zadnjih deset minuta ušli s +13 (64:51). U 32. minuti Zabok se spustio na -9 (67:58), imao tri napada da se još više približi Ciboni, no zaredale su se pogreške, a uz to su zabočki košarkaši već nakon četiri minute igre u zadnjoj četvrtini izašli iz bonusa. Nakon trice odličnog Lisice Zabok je minutu i pol prije kraja imao samo 10 koševa manjka (76:66), no Cibonu je u nepunu minutu napravila seriju od 9:0 za +19 (85:66), da bi Galić tricom postavio konačnih 85:69.
Cibonu je s 21 košem i 13 skokova predvodio odlični Roko Prkačin, dok je Mateo Drežnjak upisao 20 koševa. Kod Zaboka je najbolji bio Šime Lisica koji je upisao 20 koševa, te po 4 skoka i asistencije, Mladen Primorac upisao je 12 koševa, 8 skokova i 4 asistencije, a probuđeni kapetan Antonio Črnjević 11 koševa I 10 skokova (double-double učinak)

CIBONA – ZABOK 85:69 (25:15, 29:18, 11:18, 21:18)
CIBONA: Bilinovac 7 (2-2), Radovčić 7 (0-2), Marić 5, Bundović 2, Vucić 5 (1-4), Krajina 4 (0-1), Novačić 2, Prkačin 21 (1-3), Gnjidić, Drežnjak 20 (1-2), Moore 2, Nakić 10 (6-7). TRENER: Ivan Velić
ZABOK:Martinko, Krajinović, Marić 5, Tomas 6 (3-4), Galić 3, Črnjević 11 (1-2), Primorac 12 (2-3), Lisica 20, Maričević, Jambrović 10 (4-8), Antonić 2, Elčić. TRENER: Ivan Tomas