Vrabec donio pobjedu Klanjcu u sudačkoj nadoknadi

13. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, KLANJEC -Vojnić 95 2:1 (1:0)

Valentino Vrabec

Najteže su utakmice kad su bodovi unaprijed upisani. Klanjec je slovio za apsolutnog favorita protiv Vojnića, stvorio je bezbroj prilika, no na kraju je sretno slavio rezultatom od 2:1, iako su gosti u posljednjim trenutcima utakmice imali čisti zicer, kojeg je odlično obranio Davor Humski, koji je kao i strijelac pobjedničkog pogotka Valentino Vrabec junak Klanjca u ovoj utakmici.

Klanjec je počeo s pritiskom od samog početka. Domaći su stali visoko i natjerali goste da se sabiju u svoj šesnaesterac. Već u 6. minuti Vrabec je odlično ubacio s desne strane, a K. Pavlinić je glavom pucao u gostujućeg vratara Manjerovića. Tri minute vrlo slična akcija, novi dobar ubačaj s desne strane uputio je Vrabec, ali ovaj puta Trbušić puca glavom pokraj gola. Minutu kasnije domaći čini se s pravom traže kazneni udarac, nakon što Valentić ruši Brleka u svom kaznenom prostoru, no sudac Gojak ne misli tako. Pritisak Klanjca ne jenjava. U 13. minuti s 20 metara opalio je F. Pavlinić, ali zamalo je neprecizan. Konačno napori domaćih isplatili su se u 21. minuti. Vrabec je uposlio Brleka koji dobro puca s dvadesetak metara udaljenosti, Manjerović je malo dodirnuo loptu, ali je ona ipak odsjela u mreži za vodstvo Klanjca od 1:0. Gostujući vratar istaknuo se istrčavanjem u 29. minuti kada je F. Pavlinić uputio upotrebljiv pas prema Brleku, koji je trebao imati otvoren prostor prema vratima, ali ispriječio se Manjerović. Odlično je u 40. minuti pucao Lovrek iz slobodnog udarca s 20 metara udaljenosti, ali je zamalo neprecizan. Zadnju priliku za domaće imao je u 45. minuti Brlek, ali puca u gostujući blok. Trebali su domaći na odmor otići s dva, tri gola prednosti, ali puno se toga propustili, a kada je tako sreća obično zna okrenuti leđa. Ovaj put im se to nije obilo u glavu.

Prvu priliku u nastavku ima I. Petrišić koji dobro puca iz slobodnog udarca sa 17 metara udaljenosti, ali Manjerović odlično brani. Dvije minute kasnije prvi kakav-takav udarac za goste upućuje Jurić, ali bez problema za Humskog. Upravo je nevjerojatno što je u 58. minuti promašio Lovrek koji s četiri metra udaljenosti umjesto u prazna vrata, puca u Manjerovića. Kazna je stigla u 61. minuti. Jurić je odlično nabacio s desne strane, a Brkić visoko skočio i zabio glavom za 1:1. Klanjčanima je trebalo desetak minuta da se oporave od šoka, a onda se nakon kombinacije braće Pavlinić i udarca Filipa zatresla greda. Šest minuta kasnije odlično Vrabec odlično centrira za I. Petrišića koji puca u gostujućeg vratara. Novi šok umalo je slijedio u 81. minuti kada je za goste "skraćeni korner" izveo Prpić, a Valentić je osam metara udaljenosti pucao glavom i uzdrmao gredu. U 85. minuti Zrnc je u odličnoj prilici, ali se poskliznuo u odlučujućem trenutku, a nakon novog centaršuta Vrabeca u 90. minuti prijeti Trbušić, ali s dva metra udaljenosti puca u Manjerovića. I kad se činilo da će bod otići u Vojnić nakon dobrog pasa Alena Humskog u trećoj minuti sudačke nadoknade Vrabec odličnim prizemnim udarcem sa 17 metara udaljenosti postiže pogodak za 2:1 i veliko oduševljenje domaćih navijača. No ni tu nije bio kraj. U posljednjim trenutcima susret Kalem je odlično pucao s 14 metara udaljenosti, a Davor Humski je čudesnom intervencijom obranio svoja vrata i sva tri boda ostala su u Klanjcu

KLANJEC - VOJNIĆ 95 2:1 (1:0)

KLANJEC: igralište Klanjca, GLEDATELJA: 100, SUCI: Gojak, Jurišić, Luburić.

STRIJELCI: 1:0 Brlek 21', 1:1 Brkić 61', 2:1 Vrabec 90'+3.

KLANJEC: Humski, F. Pavlinić, Bogović, Brlek (46' I. Petrišić), Zrnc, Trbušić, K. Pavlinić, Lovrek (81' Petrović), Vrabec, Leš (81' F. Petrišić), Mustač. TRENER: Dragutin Tomašković

VOJNIĆ 95: Manjerović, Kalem, Martinović (33' Horvatin), Brkić, Jurić, Prpić, Ljevar, Josipović, Keranović (46' Matanović), Valentić, Stanić. TRENER: Muhamed Seferagić