Pobjeda i poraz Tondacha

4. NL – središte skupina A: 4. kolo: Tondach – Špansko 1:0, 5. kolo: Sesvetski Kraljevec – Tondach 2:0

TONDACH-POLET 6.JPG

Iza nogometaša Tondacha iz Bedekovčine dva su kola u 4. NL središte skupina A. U srijedu u 4. kolu novi veliki izazov predstavljala je utakmica protiv Španskog. Tondach je nakon remija na startu kod Rudara DZ, želio do treće uzastopne pobjede. Na odmor se u očekivano tvrdoj i čvrstoj utakmici otišlo bez golova, a trenutak odluke dogodio se vrlo brzo u nastavku igre. Naime, u 53. minuti Franko Borovčak zabio je gol za 1:0 domaćina. A kad Tondach povede, posebice na svom terenu, nije lako preokrenuti. Tako to ni ovaj puta nije uspjelo Španskom, pa se ekipa iz Bedekovčine stigla do treće uzastopne pobjede. Već u subotu, nova utakmica, novi izazov, ovaj puta kod Sesvetskog Kraljevca. Prvih 45 minuta završilo je bez golova, a u nastavku, točnije u 61. minuti za 1:0 za domaćine zabio je Mario Barić. Tondach se pokušao vratiti, no u 83. minuti Damir Družinec skrivio je kazneni udarac iz kojega je Ivan Zečević pogodio za konačnih 2:0. Rezultatski to izgleda kao čista pobjeda domaćina, no Tondach je na terenu izgledao vrlo dobro, imalo svoje šanse, ali Hadžiselimović na golu domaćina bio je raspoložen.  Prvi je to poraz Tondacha u sezoni, ali nije ih spustio na ljestvici. I dalje Tondach drži drugo mjesto sa 10 bodova, a u subotu ga u 6. kolu očekuje veliki derbi, domaći susret protiv Prečkog, koje također ima 10 bodova i nalazi se na trećem mjestu.