Gaj Mače poražen u Kurilovcu

3. NL centar

gaj mladost petrinja 07.JPG

Danas je odigrana većina utakmica 32. kola 3. NL centar.

Gaj Mače je gostovao kod Kurilovca. Već pogled na sastav Gaj otkriva probleme u kadru i izostanke, jer na klupi trener Glavica imao je samo golmana Tora i tri mlada igrača, od kojih su Cicnjak i Pavić prvi puta bili u zapisniku, a nisu niti ulazili u ovoj utakmici. Što zbog ozljeda, obveza i kartona nije bilo ni Josipovića, Mazalovića, Sedaka, Krpanca, Sambola… No i u takvom stanju u prvih 45 minuta, bez golova, Gaj je imao nešto više od igre, posebice u prvih 30 minuta. Prva prilika je stigla na otvaranju utakmice kada se Karlo Deak probio po lijevoj strani i ubacio, a Martin Šaban pucao glavom, no golman domaćina Leon Išek brani. Vrlo brzo nakon toga u istom napadu dvije šanse za Gaj. Najprije je Šaban odlično iskontorlirao loptu, malo 'zarolao' ali pogodio blok, da bi na odbijenu loptu stigao Dino Postonjski i pucao kraj gola. U središnjici dvije prilike i za domaćine. Stjepan Završki se oslobodio na lijevoj strani i krenuo na Kristijana Strahonju, koji mu brani, a ubrzo poslije toga, nakon auta s desne strane jedan je udarac iz poluvoleja domaćina završio u bloku. Poluvrijeme je sa prilikom zatvorio Gaj, točnije Tin Gregurić, koji sa ruba kaznenog prostora pogađa okvir gola, ali Išek je na mjestu. U nastavku kao da je tempo malo pao, i sve do 69. minute nije se događalo ništa spomena vrijedno, a onda u četiri minute domaćini rješavaju utakmicu. U 69. minuti nakon ubacivanje u gužvi je netko od domaćih pucao glavom, pogodio stativu, no na odbijenu loptu dobro je reagirao Antonio Bakula i pogodio za 1:0. Već u 73. minuti  Završki se probio po lijevoj strani i ubacio, a najprisebniji pred golom Strahonje bio je Luka Artuković, koji glavom pogađa za 2:0. Nakon toga Gaj preuzima inicijativu u želi da se vrati u utakmicu, no većih prilika nema sve do 80. minute, kada nakon prvog prebrojavanja na rubu kaznenog prostora, s lijeve na desnu stranu, Gregurić dobiva loptu i malo iskosa unutar kaznenog prostora pogađa malu mrežicu za smanjenje na 2:1. Gaj je do kraja pokušavao barem do boda, no od nekoliko nabacivanja nije bilo koristi. U samoj završnici, ubačena lopta stigla je na drugu stativu do Marija Brlečića, koji sa nekih 10 metara pokušava glavom, ali lopta odlazi preko gola.