Marina ukrala 200 tona kukuruza: 'Nisam, uništili su ga suša i divlje svinje'

kukurz-novac

Ovih su dana tužitelji protiv nje podnijeli optužnicu tvrdeći kako je tvrtku Mlinoprom oštetila za 25.000 eura. S njima je sklopila ugovor o financiranju poljoprivredne proizvodnje te od tvrtke dobila repromaterijal, sjeme i gnojivo u iznosu 24.000 eura.

“Zauzvrat je trebala Mlinopromu isporučiti kukuruz do 31. listopada u vrijednosti od 25.000 eura, a što nije napravila, nego im je neistinito predočavala da će vratiti dug, tražila produžetak roka za dostavu robe jer je bio loš urod, tražila prolongiranje otplate”, navodi se u optužnici, piše Danica.

Dogovor je pao između travnja i lipnja u Imbriovcu i Vrbovcu. Marina je s Mlinopromom potpisala ugovor, ali “nije imala stvarne namjere da isporuči kukuruz ili vrati dug, nego je u listopadu prodala kukuruz tvrtki Valipile u ukupnoj vrijednosti od 33.000 eura”.

“Potom je, ustrajući u svojoj nakani, s Mlinopromom sklopila sporazum o osiguranju tražbine zasnivanjem založnog prava na nekretninama te se po ugovoru obvezala da će podmiriti dug do 30. lipnja. Ali, nekretnine je nakon toga prenijela na treće trgovačko društvo”, smatraju tužitelji.

Na taj je način sebi pribavila protupravnu imovinsku korist u iznosu od 25.000 eura, za koji iznos je oštetila trgovačko društvo Mlinoprom, zaključuje se u optužnici. Prodala je ukupno oko 200 tona kukuruza.

Marina je tijekom istrage negirala počinjenje kaznenog djela prijevare za koje se tereti. Navela je kako je oko 90 posto uroda kukurza uništila suša te divlje svinje. Ne spori postojanje duga, no on nije u tom iznosu koji navodi Mlinoprom, kaže.

Svjedokinja iz Mlinoproma ispričala je kako je došla k njima s prijedlogom da je kreditiraju s 25 tona umjetnoga gnojiva i sjemenskim kukuruzom, a vratila bi merkantilni kukuruz uvećan za kamatu.

“Kad je trebala isporučiti kukuruz, nije ga vraćala, već je stalno pronalazila izgovore i zamolbe za odgodom otplate duga. U par navrata je dolazila da joj posudimo dodatne novce, na što nismo pristali. Ostala nam je dužna 33.000 eura”, rekla je predstavnica tvrtke.

NAjčitanije