Znanjem do energetskih ušteda: ‘Učenici su imali privilegiju raditi s najboljim stručnjacima u Hrvatskoj’
U Energetskom centru Bračak danas je održana dodjela nagrada u sklopu projekta 'Znanjem do energetskih ušteda'.
Projekt „Znanjem do energetskih ušteda“ je dugogodišnja inicijativa Krapinsko-zagorske županije i REGEA-e, usmjerena na edukaciju učenika osnovnih i srednjih škola o energetskoj učinkovitosti, obnovljivim izvorima energije i zaštiti okoliša. Projekt potiče promjene životnih navika za održivi razvoj, a završava natjecanjem u znanju.
Prvo mjesto ove je godine osvojila Klara Ricijaš, drugo Nina Brezak, a treće Lean Borovčak, a svi učenici koji su sudjelovali u završnici dobili su poklone.
Julije Domac, ravnatelj REGEA – e, rekao je da Krapinsko – zagorska županija već 16 godina za redom provodi edukativni projekt ‘Znanjem do energetskih ušteda’.
- Kroz program je do sada prošlo gotovo 4.500 učenika kojima smo nastojali približiti svijet obnovljivih izvora energije, energetske učinkovitosti i energetske obnove. To su teme koje smo ‘stavili na noge’ i pokrenuli energetske obnove škola kada još nije bilo europskih fondova, nacionalnih programa... Radili smo to kreditima Europske investicijske banke – rekao je domac, dodavši da da danas više nikoga ne treba uvjeravati u važnost energetike i čuvanja energije.
Domac je pohvalio učenike na odličnom znanju te zahvalio Županiji na povjerenju da vode taj program. Zahvalio je mentorima i profesorima što su omogućili dobru interakciju između struke i obrazovnog sustava.
- Mi kao REGEA, bez obzira na to što pokrivamo četiri županije, radimo to samo ovdje, a koliko ja znam ovakvih programa u drugdje u Hrvatskoj za sada još nema – rekao je Domac.
Župan Željko Kolar istaknuo je da ništa ne može utjecati globalno na život ljudi u ovo moderno vrijeme na način kao što to može nedostatak energije te da obnovljivi izvori energije nemaju alternative.
-Mi kao mala država imamo bogomdane mogućnosti za obnovljive izvore energije i zato je izuzetno bitno da ovakve mlade generacije od malena budu svjesne toga da se moramo odgovorno ponašati prema prema prirodi i da moramo preuzeti stvar u u svoje ruke. To možete napraviti samo ako imate znanje. Možda toga niste svjesni, pogotovo u vašim godinama, ali imali ste privilegij raditi s najboljim stručnjacima u Republici Hrvatskoj – poručio je učenicima župan.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
Pogledajte kako je bilo na Danu otvorenih vrata škole u ŠUDIGO-u Zabok
Priče o ubojici iz Drniša lede krv u žilama: 'Imao je popis od 12 plavuša'
Koncerti, sport, kazalište i tradicija: Evo što vas čeka ovog ljeta u Mariji Bistrici
[FOTO] Nesvakidašnja intervencija: Vatrogasci morali rezati nož blendera
Djevojčice Zagorca KR blizu naslova
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
