VITO FRINČIĆ: 'Bavit ću se ribolovom sve dok mi ne postane dosadan'
17 – godišnji Vito Frinčić sudjelovao je na Svjetskom prvenstvu u lovu ribe udicom na plovak u Španjolskoj
Sedamnaestogodišnji Vito Frinčić iz oroslavskog Andraševca početkom kolovoza sudjelovao je na 33. Svjetskom prvenstvu u lovu na ribe udicom na plovak u Španjolskoj. Na jezeru El Vicario u gradu Ciudad Real, Vito je bio član petorke iz Hrvatske u kategoriji U-20 te jedini natjecatelj iz Krapinsko – zagorske županije. Član je Športskog ribolovnog društva „Jezera“ Bedekovčina za koje i nastupa na Državnom natjecanju, gdje je drugu godinu za redom treći u Hrvatskoj, čime je i stekao pravo nastupa na Svjetskom prvenstvu, koje je održano kroz šest dana; četiri dana treninga na raznim mjestima i sektorima te dva dana samog natjecanja. U prvom danu natjecanja Vito je bio deveti, a u drugom peti, dok su ekipno osvojili jedanaesto mjesto.
– Pojedinačnim sam rezultatom zadovoljan, međutim ekipno nismo baš zadovoljni. No, sve u svemu, ekipa je bila odlična i dobro iskustvo. Pecali smo na velikom akumulacijskom jezeru s branom, u lijepom krajoliku koji podsjeća na Dalmaciju – ispričao nam je Vito, učenik 4. razreda Gimnazije Oroslavje. Uz Vita, ekipu su činili Marko Horvat, Ervin Škoda, Sara Strbad i Matko Dražić te su svojim natjecanjem i borbom pokazali veliko srce, volju i znanje, čime mogu konkurirati i najvećim svjetskim favoritima u ovom sportu. Kapetani i treneri ekipe U-20 bili su Miro Škoda i Ivica Vrabec, kojima se natjecatelji zahvaljuju na pruženoj podršci i trudu, kao i logističkoj podršci, odnosno roditeljima i prijateljima koji su uvijek uz njih te im pružaju potporu i bodre ih.
– Puno ljudi misli da to nije sport, jer samo sjedite i pecate, ne trčite za loptom ili slično, no nije to baš tako. Same pripreme prije natjecanja traju i više od mjesec dana, logistika, razne pripreme vezanja udice, slaganja linija i slično, a lovi se po svim vremenskim uvjetima. Sad u Španjolskoj pecali smo na plus 40, za to treba biti i fizički spreman – rekao nam je Vito, koji je pecati počeo prije 10 godina, uz oca koji peca od malih nogu i koji ga je uvijek vodio sa sobom na ribičije i tako je i sam zavolio pecanje. Ekipi ŠRD ''Jezera'' falio je jedan član za županijsku ligu, na to je mjesto upao Vito i tako je krenuo na natjecanja i počeo ostvarivati dobre rezultate, s čime nije stao. – Bavit ću se time sve dok mi ne postane dosadno – otkrio nam je.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Uništava srce i jetru: Najgora je namirnica na svijetu, a Hrvati je jedu kao ludi
FOTOGALERIJA i VIDEO: U Oroslavju tombolom završila manifestacija "Ljetna pozornica". Dobitnik: ''Dečki moji, ovo je ludnica!"
Astrolozi: Tri horoskopska znaka moraju biti na posebnom oprezu!
Muškarac nastradao u vozilu vlastite izrade, preminuo u bolnici
Uskoro stroža pravila: Bez ovog više nećete moći prodati auto
HEP javlja: Sutra bez struje u jednom zagorskom mjestu
Počelo nevrijeme: Kod Ogulina tuča, auti staju na A1 zbog jake kiše
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
