U sklopu memorijala Jozo Vranić otvorena izložba fotografija Zvonimira Vebera
Zvonimir Veber je prošlogodišnji pobjednik ovog foto memorijala i dobitnik grand prix nagrade za fotografiju “Smijeh” te ujedno ovogodišnji selektor
U galeriji STUB-KLUB-a u Donjoj Stubici otvorena je izložba fotografija Zvonimira Vebera iz Osijeka kao uvod u 14. memorijalno natjecanje u fotografiji Jozo Vranić koje se i ove godine održava u Donjoj i Gornjoj Stubici u organizaciji Multimedijalnog centra STUB-KLUB iz Donje Stubice, foto kluba Zagi foto iz Zagreba i likovne kolonije Pihači iz Stubičkih Toplica. Zvonimir Veber je prošlogodišnji pobjednik ovog foto memorijala i dobitnik grand prix nagrade za fotografiju “Smijeh” te ujedno ovogodišnji selektor.
Na samom otvaranju izložbe voditelj foto memorijala Mladen Bišćan je predstavio autorov dosadašnji rad i dugogodišnje sudjelovanje na fotografskim natjecanjima u regiji te otvorio izložbu ujedno otvorivši i ovogodišnji 14. memorijal Jozo Vranić, nakon čega su se fotografi uputili u obilazak stubičkog kraja u potrazi za dobrim kadrovima za fotografiranje.
Autor fotografija se zahvalio organizatorima izložbe ne skrivajući žaljenje što ove godine ne može sudjelovati u natjecanju obzirom da ga je pripala uloga selektora. Inače, Zvonimir Veber fotografira od osnovnoškolskih dana, a nakon završenog fakulteta i zaposlenja u tvornici “Nikola Tesla” uključuje se u rad fotokluba u tvornici i sudjeluje u zajedničkom izložbama u tvorničkoj galeriji. Autor je i brojnih samostalnih izložbi u zagrebačkim galerijskim prostorima, u zemlji, ali i u inozemstvu. Od 1974. je član planinarskog društva Erikson-Nikola Tesla s kojim obilazi planine i snima ljepote iz kojih su između ostalog nastale i fotografije za ovu izložbu. Član je foto kluba Zagi foto iz Zagreba.
Na ovoj izložbi je izloženo 47 fotografija podijeljenih u 3 cjeline koje predstavljaju ljepotu krajolika, planina i nizina kroz sva godišnja doba , a izložba se može razgledati radnim danom galerije od 10 do 18 sati. Po završetku ovogodišnjeg memorijala svi natjecatelji moraju predati po 4 fotografije, a nakon što selektor odabere najbolje fotografije sve fotografije sa natjecanja biti će izložene 11. studenoga u galeriji Vladimira Horvata, Trg žrtava fašiszma 14 u Zagrebu gdje će se i proglasiti pobjednici.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
