PROGLAŠENI POBJEDNICI: Najbolje zagorske štrukle ispekla je ekipa OPG – a Micak – Klet Zagorski dvori
Kuharska ekipa OPG-a Micak - Klet Zagorski dvori i ove je godine pobjednik Štruklijade, 17. po redu, koja je danas održana u Bedekovčini, na popularnim Bedekovčanskim jezerima.
FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE
Da su upravo njihovi štrukli danas bili najbolji, odlučila je ocjenjivačka komisija u kojoj su bil Dražen Đurišević predsjednik komisije, Branko Čukelj i Branka Kralj.
Na drugom je mjestu SB za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice, a na trećem Shmeker d.o.o.
Jedna od najpoznatijih gastronomskih manifestacija kontinentalne Hrvatske, čiji je cilj očuvanje i promocija zagorskih štrukli kao jednog od najprepoznatljivijih simbola Zagorja, okupila je 11 proizvođača, a za posjetitelje je bilo pripremljeno više od 12.500 štrukli.
Uz štrukle, posjetitelji su uživali u cjelodnevnom programu ispunjenom gastronomijom, tradicijom i zabavom. Predstavile su se Bedekovčanske mažoretkinje i Folklorna skupina Osnovne škole Bedekovčina – Područne škole Poznanovec, a tu je bio i gastro show učenika Srednje škole Zabok te Osnovne škole Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog. U programu su sudjelovale i vokalna skupina „Strune“ KUD-a Pregrada, mališani iz Obrta za čuvanje djece „Maštalica“, Dječjeg vrtića Bedekovčina te članovi Kulturno-umjetničkog društva Bedekovčina.
Župan Željko Kolar na završetku Štruklijade istaknuo je da je svako izdanje manifestacije sve kvalitetnije. – Svaka Štruklijada privlači sve više interesa naših gostiju koji dolaze ciljano na Bajere i to nam je posabeno zadovoljstvo, jer štrukli su zaštićeni proizvod na europskoj razini, nezaobilazan na menijima svih naših restorana i hotela. To je promocija i same destinacije i štrukli. Dodatnu vrijednost daju upravo djeca, naše škole, koje su prezentirala svim gostima kako se rade štrukle i prema ocjeni žirija, bilo je vrlo napeto prilikom dodjele prvih nagrada – rekao je župan.
Dodao je da je želja odmalena usaditi djeci ljubav prema domaćim proizvodima i tradiciji.
-Vjerujem da iduće godine, kada ćemo biti punoljetni odnosno na 18. Štruklijadi, biti još dodatnih sadržaja koji će obogatiti ovu manifestaciju. Jučer je održan najstariji sajamvina u Hrvatskoj uz sjajan popratni program, naši OPG – ovi su se uključili i nudili domaće proizvode. Svake godine se nešto novo događa na Bajerima, to nas veseli, sve je prepuno gostiju i hvala svima koji su sudjelovali u organizaciji – rekao je župan Kolar te pozvao sve da se pridruže na Bajerima i u nedjelju, na festivalu ‘Igrajte nam mužikaši’.
FOTOGALERIJU POGLEDAJTE OVDJE
Zabava na Bajerima još nije završena, jer večernji program donosi nastupe Dinija, Grupe Elixir i popularne grupe Vigor.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorska bolnica poslala upozorenje građanima; "Prijavite policiji"
Pijani otac tjerao sina iz kuće i udarao ga šakama: 'Pi*ka ti materina, odseli se, kaj ti sad tu oćeš'
Nemojte ga jesti: Povlači se popularni prehrambeni proizvod – riječ je o mjeri predostrožnosti
Punom brzinom se autom zabio u pekarnicu i srušio dio zida: 'Bio je pijan, nije mogao ni pričati'
Drama na hrvatskim terenima: Usred turnira na travnjak sletio helikopter - doznaju se detalji
Siromaštvo za njih postaje prošlost: 3 znaka od sredine lipnja brišu dugove – novac im teče u potocima
DNEVNI HOROSKOP: Nedjelja donosi naglasak na emocije, intuiciju i razgovore koji mogu razjasniti odnose
Stubica remijem proslavila zasluženi naslov
[FOTO] Snima se serijal posvećen tradiciji i vjeri zagorskog kraja. Evo kako je bilo u Mariji Bistrici
Veliki hakerski napad u RH: Ukradeni podaci 100 tisuća ljudi, oglasila se zloglasna grupa iz Srbije
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
