Ovo je rang lista najboljih osnovnih škola u Zagorju
Jutarnji list po prvi put u Hrvatskoj objavio je rang-listu osnovnih škola na razini svake županije.
Rang-listu, koja se temelji na podacima Ministarstva znanosti i obrazovanja i koju je osmislio i obradio informatički stručnjak Smiljan Pilipović, sastavili su prema kriteriju ujednačenosti ocjena u osnovnoj i srednjoj školi.
Dakle, prema tom kriteriju, najbolje osnovne škole su one čiji učenici u srednjim školama imaju jednake ili čak bolje ocjene nego što su ih imali u osnovnoj školi.
Prema tom kriteriju, rang lista, na kojoj nema nekoliko onih osnovnih škola iz kojih je na maturu 2022. godine izašlo manje od 5 učenika, izgleda ovako:
1. OŠ Marija Bistrica
2. OŠ Antuna Mihanovića, Petrovsko
3. OŠ Oroslavje
4. OŠ Konjščina
5. OŠ Ante Kovačića, Zlatar
6. OŠ Augusta Cesarca, Krapina
7. OŠ Ljudevita Gaja, Krapina
8. OŠ Vladimira Nazora, Budinšćina
9. OŠ Franje Horvata Kiša, Lobor
10. OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec
11. OŠ Belec
12. OŠ Janka Leskovara, Pregrada
13. OŠ Krapinske Toplice
14. OŠ Donja Stubica
15. OŠ Viktora Kovačića, Hum na Sutli
16. OŠ Sveti Križ Začretje
17. OŠ Mače
18. OŠ Ksavera Šandora Gjalskog, Zabok
19. OŠ Bedekovčina
20. OŠ Vladimira Bosnara, Stubičke Toplice
21. OŠ Pavla Štoosa, Kraljevec na Sutli
22. OŠ Zlatar Bistrica
23. OŠ Đure Prejca, Desinić
24. OŠ Matije Gupca, Gornja Stubica
25. OŠ Stjepana Radića, Brestovec Orehovički
26. OŠ Đurmanec
27. OŠ Ljudevita Gaja, Mihovljan
28. OŠ Josipa Broza, Kumrovec
29. OŠ Veliko Trgovišće
30. OŠ Lijepa naša, Tuhelj
31. OŠ Side Košutić, Radoboj
Osnovna škola Marija Bistrica, vodeća na tablici u Krapinsko – zagorskoj županiji, jedna je od rijetkih škola u cijeloj Hrvatskoj čiji su učenici u srednjoj školi pokazali bolje znanje i iz triju glavnih predmeta – hrvatskog, matematike i engleskog jezika – te su ukupno na kraju 4. razreda srednje škole imali zaključene više ocjene nego u 8. razredu osnovne škole, piše Višnja Gotal, novinarka Jutarnjeg lista.
Foto: Tiskano izdanje Jutarnjeg lista objavilo je tablicu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Netko je jučer policiji predao 40 komada streljiva: Evo što poručuju iz policije
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
