[VIDEO] OŠ Ante Kovačića Zlatar jedina iz županije na 57. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva osnovnoškolaca
Na jedinoj državnoj filmskoj smotri osnovnoškolaca sudjelovala je i Osnovna škola Ante Kovačića Zlatar škola s filmom Otmica.
Riječ je o 57. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece na kojoj su od 3. do 6. listopada bili Leonardo Rihtarić i mentor stručni suradnik Denis Vincek. Nakon dokumentarca učenika zlatarske škole koji je lani bio na Smotri hrvatskog školskog filma u Sinju, sada su na reviju državne razine u Sisak bili pozvani pozvani s nijemim igranim filmom Otmica, u čijoj su izradi sudjelovali Leonardo Rihtarić, David Bezak, Dorijan Habuš, Karlo Sviben, Matija Mikulec, Igor Štahan, Tomo Valjak, Filip Sviben, Patrik Delija, Patrik Hanžek, Tomislav Jelečki, učenici 2.a i učiteljica Ankica Krajnik - pod mentorstvom bivših učenika Matije Varge i Damjana Bajsića.
Epizodne uloge odigrali su I ravnatelj Marijan Posarić te knjižničar Denis Vincek, koji je voditelj Multimedijske skupine, a važnu ulogu u filmu odigrao je i Karlov pas Goldy. Film Otmica nastao je po adaptaciji romana za djecu Šutiranje glavom koji je napisao slovenski književnik Goran Gluvić.
Naglasimo da je u konkurenciji bio čak 221 film učenika osnovnoškolskog uzrasta i iz Krapinsko-zagorske županije na Reviju plasirala se samo naša škola. Film je snimljen pod uskrsnim odmorom učenika, a montirao ga je Leonardo koji je sudjelovao na Reviji u dvije medijske radionice podijelivši svoje, možemo slobodno kazati, bogato iskustvo u montaži te je dao i izjavu za treći program Hrvatske televizije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Muškarac (62) poginuo u prevrtanju traktora
Zagorca (83) na mobitel nazvala nepoznata osoba. Od tada je izgubio oko 200 tisuća eura
Objavljena prognoza za zimu! Hladni udar donosi veće količine snijega. Evo što nas sve očekuje
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
IN MEMORIAM: Zagorski vatrogasci u tuzi. 'Bio je čovjek od povjerenja i sjedinjavao ljude'
Klapa Cesarice i radionica tradicijskog pjevanja za učenike GŠ Marija Bistrica
Vojni rok za žene? Umirovljeni admiral: ''Bilo bi nerazumno odbaciti više od 50 posto populacije''
Sporazum o katastarskoj izmjeri u Radoboju: ‘Svaka parcela imat će svog vlasnika 1/1’
Policija kod Krapine zaustavila auto. U njemu bila osoba koju su odmah uhitili i odveli na sud
Izbio požar u poduzeću u Krapini
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
