Peticijom protiv preseljenja suda u Zlatar
Ako donjostubički i županijski HDZ pod hitno ne krenu u akciju sprečavanja fizičkog preseljenja donjostubičkog Općinsk
Ako donjostubički i županijski HDZ pod hitno ne krenu u akciju sprečavanja fizičkog preseljenja donjostubičkog Općinskog suda u Zlatar, inicijativni odbor, kojem je cilj spriječiti preseljenje suda na čelu s Miljenkom Hrenekom, predsjednikom Zagorske stranke u Donjoj Stubici i dopredsjednikom donjostubičkog Gradskog vijeća, potpomognutom čelnicima susjednih gradova i općinama, te nekih političkih stranaka, već sljedeći tjedan kreće u akciju potpisivanja peticije za “spas” donjostubičkog suda.
Podsjetimo, lani je Hrvatski sabor donio odluku o ukidanju i spajanju dijela općinskih sudova kojom su tri zagorska grada, među kojima i Donja Stubica, ostala bez svojih sudskih sjedišta.
- Odgovornima za nastalu situaciju smatramo donjostubički i županijski HDZ koji su još lani tvrdili da će sud u Donjoj Stubici fizički biti preseljen tek 2019., i to u Zabok koji nam je bliži, te smo s njim bolje prometno povezani. HDZ-ovcima smo uputili dopis u kojem ih upozoravamo da reagiraju jer vjerujemo da će se posljedice njihove neučinkovitosti po pitanju suda odraziti i na rezultate na predstojećim lokalnim izborima - istaknuo je Miljenko Hrenek.
S druge strane, vjeruje da će HDZ uvidjeti svoju grešku i spriječiti fizičko preseljenje suda u Zlatar, jer u protivnom, nastojanja inicijativnog odbora bit će usmjerena na dizanje građana na bunt.
I HDZ misli da je seljenje suda neutemeljeno
Donjostubički HDZ-ovci navode kako i sami smatraju da je preseljenje suda neutemeljeno te se i sami osjećaju izigranima, s obzirom na to da im je u lipnju prošle godine na sastanku s tadašnjom ministricom pravosuđa Anom Lovrin dano obećanje da do fizičkog preseljenja tog suda neće doći te da će biti pripojen zabočkom sudu.
Izvor: Jutarnji list
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pitali smo policiju što je uzrok požara tvrtke Prostoria: 'Očevid je dovršen...'
Škola otkazala izlet u Kumrovec zbog pobune roditelja
Najveći trgovački centar u našem kraju kupuje gigant iz Češke
Užasna tragedija: U teškoj prometnoj nesreći preminuo mladi hrvatski sportaš (22)
STRAŠNO: Rastrojeni muškarac trčao i vikao po cesti, preminuo je u bolnici
Stiže toplinski val, meteorolozi objavili detaljnu prognozu: Dijelovi zemlje će se pržiti i na +35
Festival Orgulje Heferer – koncert u Klakaru
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvoren operacijski blok vrijedan 45 milijuna eura
Popularni trgovački lanac povlači cijelu seriju proizvoda, vratite ga bez računa
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
