Gradonačelnica: Ove stipendije predstavljaju simboličnu, ali značajnu financijsku potporu
U zlatarskoj Gradskoj vijećnici danas su potpisani ugovori s učenicima i studentima koji su ostvarili pravo na stipendiju
Nakon provedenog javnog natječaja, gradonačelnica Grada Zlatara Jasenka Auguštan-Pentek danas je u gradskoj vijećnici potpisala ugovore s učenicima i studentima koji su ostvarili pravo na gradsku stipendiju.
Za akademsku godinu 2025./2026. dodijeljeno je ukupno devet (9) studentskih stipendija, od čega sedam (7) u kategoriji nadarenih studenata te dvije (2) stipendije u kategoriji deficitarnih zanimanja.
Za školsku godinu 2025./2026. dodijeljeno je ukupno dvanaest (12) učeničkih stipendija, i to devet (9) u kategoriji nadarenih učenika te tri (3) stipendije prema socijalnom kriteriju. Također je dodijeljena i jedna (1) sportska stipendija.
Studentska stipendija iznosi 100,00 eura mjesečno, učenička stipendija 60,00 eura mjesečno, dok sportska stipendija iznosi 70,00 eura mjesečno.
Važno je istaknuti kako su svi prijavljeni učenici i studenti koji su zadovoljili uvjete natječaja ostvarili pravo na stipendiju. Grad Zlatar povećao je broj učeničkih stipendija za dodatnih sedam, čime još jednom potvrđuje kontinuiranu predanost ulaganju u obrazovanje i budućnost mladih.
-Grad Zlatar izuzetno je ponosan na svoje učenike i studente, njihove postignute uspjehe i trud koji ulažu u svoje obrazovanje. Ove stipendije predstavljaju simboličnu, ali značajnu financijsku potporu te poticaj za daljnji razvoj, učenje i ostvarenje osobnih i profesionalnih ciljeva. Grad će i nadalje nastaviti provoditi mjere usmjerene na poticanje izvrsnosti i stvaranje kvalitetnih uvjeta za obrazovanje mladih, istaknula je gradonačelnica Jasenka Auguštan-Pentek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Uhićenje u Klanjcu: Policija privela jednu osobu. Doznaju se datalji
Detalji nesreće u Zagorju: Vozač zadobio teške tjelesne ozljede. Ozlijeđen je i putnik
Frizerka Nikolina Levak u Krapinu donijela dvije brončane medalje s Državnog prvenstva frizera!
Moniki i Marku je u samo 24 sata umrla kći od 8 mjeseci: ‘Da su nam barem rekli da postoji cjepivo‘
Drama u Zagorju: Auto planuo tijekom vožnje. Odmah stigli vatrogasci i policija
Banka poslala korisnicima važnu obavijest
VAŽNO: Porezna počela slati obavijesti građanima
HEP: Sutra bez struje pet naselja u Zagorju
Kolar na panelu o korištenju europskih fondova: “Za daljnji iskorak nužna je fiskalna decentralizacija”
Medicinska škola Varaždin bila je domaćin izlučnog natjecanja WorldSkillsa iz zdravstvene njege
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
