FOTO: Belečka ''Noć pod lampašima''
Dok su u zlatarskom Parku hrvatske mladeži u subotnje predvečerje svirali tamburaši iz sastava „Brajde“, u Belcu se istodobno, pred brojnom publikom u šatoru, odvijala tradicionalna „Noć pod lampašima“. U efektnom programu sudjelovali su članovi KUD-a Belec, obilježavajući ujedno 10 godina uspješnog djelovanja. Svojim nastupom publiku su oduševili sekcija odraslog folklora i tamburaški orkestar, koji će u nedjelju, 22. rujna, kao jedini predstavnici Krapinsko-zagorske županije ,sudjelovati na Vinkovačkim jesenima.
Tome je pridonijelo osvojeno prvo mjesto na Smotri folklora KZŽ u kategoriji zagorskog folklora. „Tri polke“ uvijek oduševe publiku (koreogarfija Goran Škrlec, glazbena obrada Robert Mihovilić, voditelji Željko Kveštak i Martina Koledić). U belečkome KUD-u uspješno djeluje i sekcija dječjeg folklora (koreograf Maja Šćuric, ujedno i voditeljica uz Jasminu Petrinec, glazbena obrada Robert Mihovilić. Najmlađi su osvojili prvo mjesto na Smotri dječjeg stvaralaštva KZŽ u kategoriji zagorskog folklora, pa će predstavljati KZŽ na državnom susretu dječjeg stvaralaštva u Vinkovcima. Uspješno je i djelovanje pjevačkog zbora.
Kao gosti belečkoga KUD-a u „Noći pod lampašima“ sudjelovali su pjevački zbor KUD-a „Kaj“ iz Zlatar Bistrice, Ženska vokalna skupina „Kušlec“ iz Konjščine i članovi KUD-a „Ljudevt Gaj“ iz Mača. O značaju i važnosti belečkoga KUD-a u društvenom životu svoje sredine u pozdravnoj riječi govorila je i zlatarska gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek , čestitajući članovima 10. obljetnicu djelovanja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jako je otrovna, a svi je drže u hladnjaku
FOTO: Zimsko nevrijeme razorilo adventsku pozornicu u Zagorju
Nestala je Nathalia. Policija moli pomoć, od jučer joj se gubi svaki trag
HP traži gotovo 80 radnika, radno iskustvo nije važno, evo kolika je plaća
Dom zdravlja KZŽ zaposlio pet novih liječnika: Evo tko radi u kojoj ordinaciji
Velika sreća stiže: Tri znaka ulaze u razdoblje blagostanja - sudbina ih vodi prema uspjehu
Otkriven razlog zašto su dijelovi Zagorja na Badnjak već satima bez struje
[FOTO] Zelenija i ljepša Krapina: Zasađena stabla i postavljene javne slavine
PROMETNA NESREĆA: Sudarila se tri auta. Cesta je zatvorena
Snježna idila na Sljemenu nekima nije ostala u lijepom sjećanju
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
