Završeni dani Đalskoga
Jučerašnjom predstavom U noći, koju je izvela zagrebačka Kazališna skupina Kufer u Dvorcu Gredice kod Zaboka, gdje je na
Jučerašnjom predstavom U noći, koju je izvela zagrebačka Kazališna skupina Kufer u Dvorcu Gredice kod Zaboka, gdje je na jučerašnji dan prije 150 godina rođen veliki hrvatski pisac, završena je ovogodišnja Kulturna manifestacija Dani Ksavera Šandora Gjalskog.
Uz obljetnicu rođenja Gjalskog, obilježena je i 25 obljetnica utemeljenja književne nagrade, koja je ove godine dodijeljena Spićaninu Renatu Baretiću za roman Osmi povjerenik.
Uoči jučerašnje predstave, jedan od osnivača i dugogodišnji predsjednik upravnog odbora manifestacije Zvonko Jurina, u svom je izlaganju prikazao povijest osnivanja Dana Gjalskog, a sadašnji vlasnik Dvorca Gredice, Goran Vrgoč prisutne je upoznao s poviješću tog zdanja sagrađenog 1772. godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Amerikanac koji je kupio kuću u Zagorju moli za pomoć: 'Život je pun iznenađenja'
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Mijenja se B kategorija vozačke: neki će morati na dodatnu obuku ili polagati ispit
Župnik upozorio: 'Nemojte to više raditi u crkvi'
Umro čovjek koji je dvaput pokušao postati predsjednik Hrvatske
Još jedno izdanje muzejsko-edukativnog programa 'Na konju u Muzeje'
STRAŠNO: Požar progutao cijeli automobil u Zagorju, šteta je ogromna!
HVALA IM: Diljem KZŽ odana počast smrtno stradalim braniteljima u Domovinskom ratu
Strava u NP Paklenica: Dijete palo sa stijene, prevezeno u bolnicu
ZAGORJE: Muškarac (37) prenoćio u policijskoj postaji. Prijeti mu kazna
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
