Zaslužena pobjeda Dinama u Zaboku

Prvu loptu podbacio je legendarni Velimir Zajec-Zeko

Zabok se trudio i borio, ali Dinamo je ovog trenutka jednostavno puno kvalitetnija momčad i na kraju su gosti zasluženo slavili s 15 koševa razlike (73:88).

Počelo je svečano u Zaboku. Povjerenik natjecanja, Božo Perković, dodijelio je Ivanu Tomasu nagradu za najboljeg trenera u protekloj sezoni po izboru kolega trenera, a legendarni Velimir Zajec-Zeko podbacio je prvu loptu. Što se igračkog dijela tiče bolje su otvorili gosti, Zabok nije imao kontrolu skoku, pa su si gosti otvarali brojne druge prilike, ali nisu se uspjeli ozbiljnije odmaknuti. Zabok je polako uspostavljao ravnotežu i u 7. minuti došao do vodstva od tri koša (11:8). Tricama su odgovorili Vučić i Mikšić koji su doveli Dinamo u novo vodstvo (11:14). Do kraje četvrtine Zabok je ipak uspio preokrenuti i rezultat je bio 17:15.

Na uvodu u drugu četvrtinu dvije je trice postigao Brzoja i jednu Novačić pa je nakon vodstva Dinama od 20.24, Tomas u 14. minuti pozvao minutu odmora. Zabok nije napravio bitni pomak u igri, što više gosti su tricama Vučića i Nakić-Vojnovića sredinom 18. minute došli nadomak dvoznamenkastog vodstva (27:36) i natjerali Tomasa na novi time-out.

Na ulasku u 22. minutu Mikšić je položio za 31:41, prvo dvoznamenkasto vodstvo gostiju. Nakon polaganja i trice Novačaić u 14. minuti gosti imaju već +15 (31:46). Zabok se presingom uspio spustiti na -9 (51:60) tricom Savića minutu prije kraja treće četvrtine, no Novačić koji je odlično odigrao treću četvrtinu i Mikšić donose gostima +14 (51:65), pred zadnju četvrtinu.

Domaći su se borili koliko su mogli u zadnjih deset minuta utakmice, ali kvaliteta gostiju sve je više dolazila do izražaja. Nakić-Vojnović je dvije pol minute prije kraja položio za najvećih +20 (65:85), da bi Zabok uspio smanjiti na konačnih 73:88.

Kod Zaboka s 19 koševa najefikasniji je bio Zac Owens, Emil Savić upisao je 12 koševa, a Dino Cinac i Luka Cvitanović po 11, s time da je Cinac i osam puta uspješno skočio, a Cvitanović pet puta uspješno asistirao. Prvo ime utakmice bio je Ivan Novačić s 23 koša i 4 skokova, Karlo Mikšić zaustavio se na 15 koševa uz po 3 skoka i asistencije, a Ivan Nakić-Vojnović upisao je 13 koševa uz 6 skokova.

ZABOK - DINAMO ZAGREB 73:88 (17:15, 14:24, 20:26, 22:23).

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Jurčević, Mjeda i Pavičić.

ZABOK: Sikirić, Damjanić, Cinac 11 (3-4), Tomić, Šustić 5 (2-2), Antonić, Savić 12, Črnjević 10 (2-2), Owens 19 (4-4), Rebić 5, Borovčak, Cvitanović 11 (4-6). TRENER: Ivan Tomas

DINAMO ZAGREB: Garafolić 6, Nakić-Vojnović 13, Majić 8, Pavlic, Mikšić 15 (2-4), Novačić 23 (3-4), Brzoja 11 (3-4), Vrgoč, Vučić 12 (1-2), Lukić, Dugandžić, Vargek. TRENER: Josip Sesar