Hat-trick Smrekara za uvjerljivo slavlje Mladosti

8. kolo IV. NL-središte Zagreb - skupina A, Blato - MLADOST ZABOK 1:4

Matija Smrekar

Mladost je bez većih problema slavila u gostima kod Blata rezultatom 4:1. Junak utakmice bio je Matija Smrekar kojem je trebalo pola sata za hat-trick, drugi uzastopno. Nakon osam odigranih kola Smrekar na kontu ima nestvarnih 13 golova. Deset klubova lige ima manje postignutih golova nego Smrekar. Mladost je u osam kola postigla 31 pogodak, što je gotovo četiri po utakmici.

Već u 4. minuti Hrastinski je odlično probio desnu stranu i ubacio za Smrekara koji postiže pogodak za 0:1. Pet minuta kasnije Smrekar je želio centrirati, ali lopta je prevarila sve i završila u mreži za 0:2. U 22. minuti Smrekar i V. Kotarski idu 2 na 1 prema golu, ali domaći vratar uspijeva odbiti u korner. Za treći pogodak Smrekaru je asistirao Drempetić koji je probio lijevu stranu, a Smrekar poentira za 0:3. Četiri minute kasnije Smrekar uzvraća Drempetiću asistenciju, ali domaći vratar brani. Domaći su ipak uspjeli smanjiti rezultat na 1:3 iz sumnjivog kaznenog udarca koji je u pogodak za 1:3 pretvorio Smrden. Imali su i domaći dvije-tri izgledne prilike u prvom dijelu, ali u nekoliko je navrata odlično reagirao Mihovilić.

Tek što se krenulo s centra Galina je probio lijevo i ubacio za Smrekara, ali domaći vratar je još jednom na mjestu. Sjajnu igru Smrekar je okrunio asistencijom za Krajačića, koji se odlično ubacio između dva stopera i poentirao za konačnih 1:4 i više nego zasluženo slavlje Mladosti.

BLATO - MLADOST ZABOK 1:4 (1:3)

BLATO: igralište Blato, GLEDATELJA: 100, SUCI: Golub, Lesar i Knezović.

STRIJELCI: 0:1 Smrekar 4', 0:2 Smrekar 9', 0:3 Smrekar 30', 1:3 Smrden 45' (11m), 1:4 Krajačić 85'.

BLATO: Turčić, Radoš (82' Penezić), Tonković (46' Čagalj), Vekić (46' Bednjanec), Gudelj, Jurišić (74' Gudelj), Smrden(88' Smolčić), Elez (82' Tudjek), Čilić, Papić, Lipovac. TRENER: Mladen Muškovac

MLADOST ZABOK: Mihovilić, Galina (73' Mi. Benčić), J. Kotarski, Šoštar, Smrekar, V. Kotarski (83' Krajačić), Drempetić (83' Ma. Benčić), Tarle, Škrlec (61' Turk), Lešković, Hrastinski (83' Poslek). TRENER: Drago Bartolić