Zaplijenjeno oružje iz kućne radinosti bilo je namijenjeno prodaji na ilegalnom tržištu
Na press konferenciji održanoj u 14 sati izneseni su podaci o jučerašnjoj akciji zapljene oružja i droge. U akciji je uhićeno 10 osoba, a jedna je u bijegu.
O čitavoj su akciji govorili načelnik PU KZŽ Jakob Bukvić, zamjenik načelnika Željko Sugnetić, voditelj službe krim policije Kristijan Potočki te ispred PNUSKOKA, Mihael Šprajc.
-Nakon višemjesečnih istraživanja kod više osoba pronađena je veća količina oružja, streljiva i droge. U akciji je sudjelovalo stotinjak policajaca - rekao je načelnik Bukvić.
Više o samoj akciji rekao je Kristijan Potočki istaknuvši da su pretraženi domovi, automobili i ostali objekti u posjedu šesnaest osoba.
-U tim je pretragama zaplijenjeno 11 pušaka, 5 pištolja, 1 zolja, 3 optička nišana, jedno prikriveno vatreno oružje i 119 dijelova za izradu tog prikrivenog vatrenog oružja, prigušivač i dijelovi za izradu prigušivača, više kilograma eksploziva te 5200 komada raznog streljiva za navedeno oružje - istaknuo je Potočki.
Dodao je da je pronađeno i 15 grama kokaina, 167 grama amfetamina, 120 grama marihuane i dvije digitalne vage.
Prema podacima policije, deset osoba je uhićeno, jedna je u bijegu, jedna je puštena, a jedan od osumnjičenika je na izdržavanju kazne u Njemačkoj. Također, policija je potvrdila da je velika većina oružja kućne izrade rađena za prodaju na kriminalnom tržištu. Od deset uhićenih, troje ih je već bilo u zatvoru prije ovog uhićenja.
U medijima su se kao uhićeni navodila braća Vugrek iz Novog Golubovca. Potočki je rekao kako pretrage nisu vršene kod Ivana Vugreka, no kod njegova brata Mirka jesu. O konkretnim imenima uhićenih policija nije htjela govoriti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Uhićen poznati poduzetnik i nogometni dužnosnik, evo što je rekao na sudu
U Zagorje stigla prva Mobilna ambulanta. Što to znači za pacijente?
Glasnogovornik HDZ-a: Dobili smo prijetnju o postavljenoj bombi, zgrada je evakuirana
Europi prijeti 'ciklonska bomba' i ledeni udar: Ovaj poremećaj mogao bi nam donijeti i snijeg
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
