Zabočki župnik predstavio svoj pjesnički i likovni rad u Karlovcu
Nakon službenog dijela programa posjetitelji su mogli razgledati slike od školjaka te kupiti izložene radove, ali i nabaviti zbirke pjesama s potpisom autora
Još jednom su se zaljubljenici umjetnosti okupili u Josipovom dvorištu na novom izdanju Josipovih pjesničkih susreta - Conventus melici Iosephi u Karlovcu. U srijedu 29. kolovoza gostovanje je imao svećenik Marijan Culjak, župnik iz Zaboka. Predstavio je svoj pjesnički i likovni rad.
Naime, vlč. Culjak bavi se pisanjem pjesama u stihu i prozi te izrađuje slike od školjaka. Svoju prvu samostalnu izložbu imao je 2005. godine u zabočkoj gradskoj knjižnici nakon čega redovito izlaže i prodaje svoje radove, a prikupljen novac daje onima kojima je to potrebnije.
U sjeni Nacionalnog svetišta svetog Josipa vlč. Culjak čitao je i tumačio pjesme većinom tematski vezane uz Svetu Obitelj, a posebno uz svetog Josipa. Istaknuo je kako mu najbolje nadahnuće dolazi uvečer, kada promišlja o proteklom danu i iz toga crpi svoju inspiraciju. Voli pisati u stihu i rimi, ali ni proza mu nije strana. Svaka pjesma mora imati pozitivan završetak, smatra velečasni Culjak, jer ima već dovoljno negativnosti u svakodnevnom životu, a umjetnost je ta koja mora ljudima vratiti nadu u dobro.
Program, vođen umjetničkom voditeljicom "Conventusa" Lorenom Kasunić, su svojim pjevanjem otvorili i zatvorili članovi župnog mješovitog zbora "Sveti Josip" pod vodstvom sestre Blandine Rakarić. Prigodne riječi na samom kraju uputio je i mons. Antun Sente, ml., rektor Svetišta.
Nakon službenog dijela programa posjetitelji su mogli razgledati slike od školjaka te kupiti izložene radove, ali i nabaviti zbirke pjesama s potpisom autora.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
