Vrijedna pobjeda Gorice u Zaboku

I treća utakmica prvog kola lige za ostanak završila je gostujućim slavlje. Gorica je zasluženo slavila u gostima kod Zaboka rezultatom 86:77. Gosti su gotovu cijelu utakmicu imali prednost, malo su si zakomplicirali stvari u završnici, ali su ipak ostali "hladne glave" i izborili vrijednu pobjedu.

Do prvog ozbiljnijeg vodstva gosti dolaze na ulasku u 7. minutu poslije treće trice Lužaića koji je Gorici priskrbio u pet koševa viška (10:15). Perović je minutu prije kraja prve četvrtine vratio stvari na početak (17:17), no u samoj završnici tricu postiže Gunjina, a potom uz prekršaj sa sirenom polaže  Lužaić i Gorica nakon prve četvrtine ima osam koševa viška (17:25).

Tek što se krenulo u drugu četvrtinu Nakić-Vojnović dovodi goste do prvog dvoznamenkastog vodstva (17:27). Još je to gore za domaće izgledalo u 13. minuti kada Gunjina polaže za +13 (18:31). Kujundžić je tada zamijenio neraspoloženog Bonda novopridošlim Glasperom koji je unio malo živosti, ubrzo se probudio i Perović i Zabok je do velikog odmora stigao do minimalnog zaostatka (40:41).

Apetiti domaćih znatno su porasli nakon što je Perović na ulasku u treću četvrtinu poslije dugog vremena doveo Zabok u vodstvo (42:41). Zabok je se dobro držao do sredine treće četvrtine, a onda je u seriju ušao Cinac, novom tricom se nadovezao Lužaić i u 29. minuti gosti su ponovno na +13 (48:61), da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 49:61.

Zabok se borbenom igrom u 35. minuti približio na samo tri koša zaostatka (61:64), a minutu kasnije Perović je tu prednost spustio na samo dva koša (64:66). No za nepunu minutu Gorica radi seriju od 8:0 koju tricom za novo dvoznamenkasto vodstvo (64:74) završava Gunjina. U pomalo kaotičnoj završnici Glasper je s dvije trice doveo Zabok na četiri koša zaostatka (75:79) 33 sekunde prije kraja. Nakon toga loptu gubi Uljarević, no Gasper promašuje dvicu, da bi Batur s linije slobodnih bacanja postavio rezultat 75:81. Bond je brzim polaganjem smanjio na 77:81 i namjerno promašio slobodno bacanje, loptu je uhvatio Tomas, no otišao je s njom u aut. Četiri sekunde prije kraja Glase radi nesportsku pogrešku na Jelenkoviću koji pogađa za 77:83, nakon toga Bond u samo dvije sekunde uspijeva napraviti dvije neshvatljive pogreške i Nakić-Vojnović sa sirenom polaže za konačnih 77:86.

U redovima Zaboka ponovno je bio najefikasniji Marko Perović koji je postigao 21 koš uz 4 skoka, Lukša Buljević pridružio je 18 koševa uz 3 asistencije, a Robert Eugene Glasper zaustavio se na 15 koševa. Prvo ime utakmice bio je Milan Lužaić koji je postigao 23 koša (trice 5/7),  Jure Gunjina zaustavio se na 15 koševa uz 6 skokova i 4 asistencije, a iskusni Ivan Batur imao je double-double učinak od 11 koševa i 10 skokova.

ZABOK - GORICA 77:86 (17:25, 23:6, 9:20, 28:25)

ZABOK: Martinko, Stojanović, Tomić 1 (1-2), Buljević 18 (3-4),  Črnjević 6 (2-4), Stipaničev 2, Tomas 4 (4-4), Perović 21 (5-5), Bond 8 (0-1), Antonić 2, Glasper 15. TRENER: Domagoj Kujundžić

GORICA: Uljarević 7 (1-2), Jelenković 3 (3-4), Mašić 5 (2-2), Cinac 10 (2-3), Batur 11 (6-6), Majić, Nakić-Vojnović 10, Miloloža, Porobić, Lužaić 23 (2-2), Madunić 2, Gunjina 15. TRENER: Braslav Turić