U Općoj bolnici Zabok akcija upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica
Želja Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana je u suradnji sa Zakladom Ana Rukavina pomoći oboljelim osobama u potrazi za podudarnim darivateljem, rekli su iz bolnice.
U četvrtak, 6. prosinca, od 10 do 12 sati Zaklada Ana Rukavina će u Sivoj dvorani (1. kat) Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana (Bračak 8) održati akciju upisa u Hrvatski registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica.
Svi zdravi građani od 18 do 40 godina starosti mogu se upisati u Hrvatski registar. Proces upisa obuhvaća popunjavanje pristupnice i zdravstvenog upitnika te davanje uzorka krvi za HLA tipizaciju kojim se utvrđuju antigeni tkivne snošljivosti. Upis u Hrvatski registar prvi je korak koji je potrebno ispuniti kako bi se pomoglo teško oboljelima od akutnog i kroničnog oblika leukemije te bolesnika s teškim oštećenjem koštane srži diljem svijeta.
Poruka svake akcije upisa u Hrvatski registar je lijek je u nama. Njome Zaklada želi podsjetiti građane kako u sebi nosimo lijek kojim možemo spašavati živote. Do sada je djelovanjem Zaklade Ana Rukavina i Hrvatskog registra, koji je dio svjetskog registra (Bone Marrow Donors Worldwide), upisano 60.521 potencijalnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica, a šansa za život dana je za 98 oboljelih osoba u Hrvatskoj i inozemstvu.
Želja Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana je u suradnji sa Zakladom Ana Rukavina pomoći oboljelim osobama u potrazi za podudarnim darivateljem, rekli su iz bolnice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Grad Zabok ulazi u završnu fazu projekta PARKS
Lidl povukao popularni proizvod zbog prisutnosti bakterije Bacillus cereus: 'Vratite ga u bilo koju našu trgovinu'
Zapalila se kamp kućica na A1! Stvara se kilometarska kolona u smjeru Zagreba
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
[FOTO i VIDEO] 40 vatrogasaca satima gasilo požar u Zagorju: 'Termokamera je pokazala podzemne požare'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
