Sonik Puntamika drugi put bolja od Zaboka
17. kolo Hrvatski telekom Premijer lige košarkaša Hrvatske, Sonik-Puntamika – ZABOK 75:66
Košarkaši Sonik-Puntamike po drugi su puta ove sezone pobijedili Zabok i tako mu se približili na samo pobjedu zaostatka u borbi za osmo mjesto koje vodi u play off. U slučaju istog broja pobjeda, u prednosti će biti Zadrani, radi boljeg međusobnog omjera. Krajnjih devet koševa (75:66) razlike možda i ne ocrtava pravo stanje stvari na parketu Jazina. Zabočani su četiri minute prije kraja imali minimalno vodstvo (62:63), a onda su stali. Ponovno je Emilio Banić bio koban za Zabok, a odličnu partiju je odigrao i bivši igrač Zaboka, Petar Marić.
Do osme minute prve četvrtine rezultat je bio izjednačen, a onda je Zabok na krilima Jambrovića i Tomasa uspio doći do pet koševa viška (15:20), na ulasku u drugu četvrtinu. Druga četvrtina u potpunosti je pripala domaćim košarkašima. Razigrao se Banić, Marić je dobro kreirao, pa su Zadrani u 18. minuti stigli do dvoznamenkastog vodstva (38:27), nakon jedinog ubačaja Petanija. „Žuti su se uspjeli sabrati do velikog odmora na koji su otišli sa pet koševa zaostatka (40:35).
Treću četvrtinu Zabok se budi. Prvo su dobro krenuli Jambrović i Tomas, a u završnici im se pridružio Smajlagić, pa Zabok njegovim košem u 30. minuti ponovno dolazi do vodstva (55:57), da bi se u zadnjih deset minuta ušlo rezultatom 57:57. Do 36. minute igralo se koš za koš, a onda je Banić povezao dvicu i tricu (67:63). Seriju je sa četiri uzastopna ubačaja nastavio Cvitković (71:63). Malo nade nakon gotovo četvrtminutnog posta Zaboku je tricom donio Luka Tomas (71:66), no iskusni Špralja i Marić mirno su priveli utakmicu kraju za konačnih 75:66. Valja reći da je u samoj završnici bili nekoliko u najmanju ruku diskutabilnih odluka na štetu Zaboka, no kada četiri minute ne zabiješ koš, krivca prije svega moraš tražiti u svojim redovima.
Ove sezone Zabok nije dobio ni jednu gostujuću utakmicu protiv dalmatinskih klubova. To se nije ni očekivalo protiv Splita i Zadra, ali tračak nade gorio je pred gostovanja protiv Alkara i Sonik-Punatmike. Nažalost sve je to ostao „sanak pusti“.
Najefikasniji u redovima domaćih bio je Šime Špralja sa 16 koševa, čemu je pridružio i 5 skokova, no prvo ime utakmice nedvojbeno je Petar Marić koji je upisao 13 koševa, 4 skoka i 6 asistencija. Tomislav Cvitković pridružio je 11 koševa uz 8 skokova, a Emilio Banić također je upisao 11 koševa.
Kod Zaboka najefikasniji je ponovno bio Luka Tomas koji je ubilježio 22 koša, dok se Patrik Jambrović zaustavio na 15 koševa i 4 skoka. Izostao je ozbiljniji napadački učinak Lisice i Smajlagića.
U subotu protiv Gorice
U subotu u 19 sati u Gradsku sportsku dvoranu u Zaboku stiže momčad Gorice, trećeplasirana momčad lige s omjerom od 13 pobjeda i samo četiri poraza. Gorica je jesenas na svom parketu uvjerljivo porazila Zabok s 24 koša razlike (87:63). Po 14 koševa su tada postigli Mazalin i Vraneš koji je otišao u Šibenku, dok su se Babić i Mašić zaustavili na 13 koševa. Nekad su dvoboji ove dvije momčadi bili veliki derbiji, no danas Gorica ima objektivno znatno kvalitetniji roster od Zaboka i igrači Josipa Sesara izraziti su favoriti. Čak pet igrača današnje Gorice, nosila su dres Zaboka: Papac, Vučić, Kapusta, Babić i Gospić, a na tom je putu zamalo bio i Petrović. Upravo od ove petorke i sve bolje Mazalina prijeti najveća opasnost. Naglasili smo da je Gorica izraziti favorit, no favoriti ne pobjeđuju uvijek. Ovoj mladoj momčadi Zaboka dobro bi došao jedan „veliki skalp“ nakon Cibone. Za to će biti potrebno odigrati na 120% posto mogućnosti, a itekako će „zabočkim žutima“ biti potrebna podrška s tribina, koja sigurni smo neće izostati.
SONIK-PUNTAMIKA - ZABOK 75:66 (15:20, 25:12, 17:22, 18:9)
ZADAR: dvorana Jazine, GLEDATELJA: 100, SUCI: Vovk, Katić i Galić.
SONIK-PUNTAMIKA: Jošić 2 (2-2), Palčić 2 (2-2), Cvitković 11 (4-4), Marić 13 (1-2), Jurjević 6, Banić 11 (1-1), Barbaroša, Keserović, Špralja 15 (3-4), Popić 4 (0-2), Petani 2, Segarić 6 (6-7). TRENER: Šime Kraljević
ZABOK: Martinko, Lisica 3, Smajlagić 9 (3-4), Tomas 22 (2-3), Galić 4, Črnjević 5 (3-6), Ćutuk 7, Tuđen, Balaško, Jambrović 15 (6-6), Anzulović 1 (1-2), Lončar 0 (0-2). TRENER: Ivan Tomas
SLOBODNA BACANJA: Sonik: 19/24 (79%); Zabok: 15/21 (71%)
DVICA: Sonik: 16/32 (50%); Zabok: 18/28 (64%)
TRICA: Sonik: 8/22 (36%) (Marić 2, Banić 2, Špralja 2, Cvitković, Segarić); Zabok: 5/25 (20%) (Tomas 2, Lisica, Ćutuk, Jambrović)
SKOKOVI: Sonik: 34 (23+11) (Cvitković 8, Špralja 5, Marić 4, ...); Zabok: 27 (21+6) (Črnjević 6, Jambrović 4, ...)
ASISTENCIJE: Sonik: 14 (Marić 6, Segarić 3, Palčić 3, ...); Zabok: 10 (Črnjević 3, ...)
VALORIZACIJA: Sonik: 79 (Marić 18, Cvitković 16, Špralja 16, ...); Zabok: 62 (Jambrović 16, Tomas 15, Črnjević 12, ...)
Ostali rezultati 17. kola:
Alkar - Zadar 93:84
Gorica - Vrijednosnice Osijek 102:90
Split - Dubrava Furnir 93:71
Hermes Analitica - Adria Oil Škrljevo 88:84
Šibenka – Cibona 76:96
Parovi 18. kola:
ZABOK – Gorica (subota 1.2. u 19 sati)
Dubrava Furnir - Alkar
Vrijednosnice Osijek - Split
Adria Oil Škrljevo - Sonik-Puntamika
Zadar - Šibenka
Cibona - Hermes Analitica
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
